امروز شنبه ,۲۸ فروردین ۱۴۰۰
سه شنبه / ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۲:۲۹
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۱۴۱۸
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

علیرغم رشد کمک های مردمی، مشکلات معیشتی نیازمندان همچنان باقیست

(سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰) ۱۲:۲۹

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: به لطف خدای متعال، کمک های مردمی در استان قزوین رشد چشمگیری داشته به طوری که میانگین کمک دریافتی ماهانه ایتام بیش از 700 هزار تومان است ولی به دلیل مشکلات اقتصادی و افزایش قیمت ها ، علیرغم رشد کمک های مردمی ، مشکلات معیشتی نیازمندان همچنان باقیست.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در دیدار با یکی از خیران فعال در زمینه حمایت از ایتام بیان کرد: کار خیر و احسان بیش از آنچه برای امروز ما سود داشته باشد برای روز قیامت دستگیر ماست.

وی ادامه داد: بسیاری از ما از برکت کار خیر در زندگی خود می گوئیم و این در حالی است که ثمرات و برکات این کار نیک در روز قیامت بسیار بسیار بیشتر از آن چیزی است که ما تصور می کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: خوشبختانه با مساعدت و همراهی مردم نیکوکار در استان قزوین یتیم بدون حامی نداریم و میانگین کمک های دریافتی ایتام از محل مساعدت های حامیان، بیش از 700 هزار تومان است.

وی افزود: به لطف خدای متعال، کمک های مردمی در استان قزوین رشد چشمگیری داشته  ولی به دلیل مشکلات اقتصادی و افزایش قیمت ها ، علیرغم رشد کمک های مردمی، مشکلات معیشتی نیازمندان همچنان باقیست.

حق گویان تصریح کرد: افزایش کمک های مردمی نشان از مشارکت مردم در امر مهم نیکوکاری دارد ولی باید این مشارکت را افزایش دهیم تا بتوانیم نیازهای مختلف خانواده های نیازمند و همچنین ایتام در زمینه های مختلف از جمله معیشتی، تحصیلی و زندگی روزمره تأمین کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: در حال حاضر در استان قزوین یک هزار و 521 یتیم تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) است که 17 هزار و 802 حامی برای حمایت از این ایتام با این نهاد همکاری دارند.

وی یادآورشد: از این تعداد یتیم، 680 نفر پسر و مابقی دختر هستند و در مجموع سرانه کمک هر حامی به ایتام به طور میانگین، ماهانه بیش از 67 هزار تومان است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید