امروز شنبه ,۲۸ فروردین ۱۴۰۰
سه شنبه / ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۳:۰۳
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۸۱۴۱۵
گزارشگر : ۸۹

2056 مترمربع فرش توسط مددجویان چهارمحال و بختیاری تولید شد

(سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰) ۱۳:۰۳

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: سال گذشته، 2056 مترمربع فرش و گلیم توسط مددجویان این نهاد تولید و به بازار عرضه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مهدی امیری ضمن تأکید بر اهمیت ایجاد زمینه اشتغال خانگی بانوان سرپرست خانوار بیان کرد: بانوان سرپرست خانوار علاوه‌بر وظیفه تأمین معیشت اعضای خانواده خود دارای نقش مادری نیز هستند.

وی افزود: تولید صنایع دستی از جمله بافت فرش و گلیم از مشاغل خانگی برای زنان سرپرست خانوار است که می‌توانند علاوه‌بر نگهداری از افراد تحت سرپرست خود، درآمد نیز داشته باشند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان ادامه داد: مددجویان پس از مراجعه به کارشناسان اشتغال، مشاوره شغلی دریافت می‌کنند و براساس علاقه، توانایی، مهارت و استعداد خود به راهبران شغلی معرفی می‌شوند.

امیری با اشاره به اجرای 514 طرح بافت فرش و گلیم در سال 99 گفت: با اجرای این طرح‌ها زمینه اشتغال بیش از 800 نفر فراهم شده که طی سال گذشته موفق به تولید 2056 مترمربع فرش و گلیم شده‌اند.

وی بابیان اینکه راهبران شغلی مصالح مورد نیاز جهت بافت فرش و گلیم را تهیه و در اختیار مددجویان قرار می‌دهند اضافه کرد: فرش‌ها و گلیم‌های تولیدی مددجویان کمیته امداد استان توسط راهبران شغلی برای فروش به بازار عرضه می‌شوند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان متقاضی طرح‌های بافت فرش و گلیم خاطرنشان کرد: مددجویان با معرفی کارشناسان اشتغال جهت دریافت تسهیلات به صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و بانک‌های طرف قرارداد معرفی می‌شوند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید