امروز شنبه ,۲۸ فروردین ۱۴۰۰
سه شنبه / ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۳:۴۶
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۸۱۴۰۲
گزارشگر : ۱۰۰
مدیرکل کمیته امداد ایلام:

فرهنگ توانمندسازی در کمیته امداد باید به دغدغه ای مهم تبدیل شود

(سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰) ۱۳:۴۶

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی«ره» ایلام گفت: فرهنگ توانمندسازی و کارآفرینی باهدف خوداتکایی مددجویان و نیازمندان در کمیته امداد باید به دغدغه ای مهم تبدیل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، قنبر موسی نژاد در نشست اعضای هیئت اندیشه ورز این نهاد بیان کرد: توانمندسازی اگرچه  در سالهای گذشته آغاز شده است اما امسال این مهم باید سرعت بیشتری بگیرد و در همه حوزه ها به عنوان یک اصل در دستور کار قرار گیرد.
وی ادامه داد: توانمندسازی یکی از مطالبات مهم مقام معظم رهبری از کمیته امداد است و صرفاً در زمینه اقتصادی و ایجاد اشتغال نیست بلکه توانمندسازی شامل مقوله های ، فرهنگی ،اجتماعی ،آموزشی و موارد دیگر است.
مدیرکل امداد ایلام تصریح کرد: کمیته امداد باید به عنوان یک درمانگاه اجتماعی باشد که توقفگاهی موقت برای نیازمندان باشد و مددجویان پس از دریافت خدمات لازم در کوتاه مدت به توانمندی برسند.
وی ادامه داد: با توجه به نامگذاری سال به عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها ،ظرفیت های این نهاد در زمینه تولید باید شناسایی و برای به فعلیت رسیدن آنها تلاش و برنامه ریزی شود و در فرایند خدمت رسانی به نیازمندان موانع و مشکلاتی که وجود دارد شناسایی  و از پیش رو برداشته شوند و مسیر خدمت رسانی به نیازمند کوتاه شود.
موسی نژاد افزود: با توجه به اینکه بخش زیادی از مخاطبین کمیته امداد  قشر جوان هستند تفکر جوانی باید در تمام سطوح سازمانی کمیته امداد حضور داشته و به آن توجه شود. همچنین امدادگران جوان باید در راستای تحقق شعار سال باید ایده ها  و پیشنهادات اثرگذار در راستای خدمت به نیازمندان ارائه دهند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید