امروز شنبه ,۲۸ فروردین ۱۴۰۰
دوشنبه / ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ / ۰۸:۴۳
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۸۱۳۷۸
گزارشگر : ۷۸

دیدار مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با امام جمعه جاجرم

(دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰) ۰۸:۴۳

‍ دیدار مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با امام جمعه شهرستان جاجرم با محوریت تشریح برنامه های ماه مبارک رمضان در جهت کمک به محرومان برگزارشد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در این دیدار با اشاره به اجرای طرح مواسات و همدلی به دستور مقام عظمای ولایت در جهت کمک به نیازمندان طی سال گذشته گفت: در ماه مبارک رمضان امسال نیز امیدواریم با مشارکت مردم در رزمایش مواسات،  نیازمندان بسیاری از برکات این طرح بهره مند شوند.
به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد در این دیدار مجموع اعتبار تخصیص یافته اشتغال مددجویان شهرستان جاجرم از محل تبصره 16 را بیش از 8 میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: تا کنون 83 درصد این اعتبار جذب شده است.
وی در ادامه به پویش ایران مهربان و عملکرد شهرستان جاجرم در این حوزه اشاره کرد و افزود: در مجموع 342 یتیم و فرزند محسنین جاجرم تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند که سرانه ایتام هم اکنون 491 هزار تومان و سرانه محسنین 210 هزار تومان است که امیدواریم با همکاری کارکنان دستگاه های اجرایی به 700 هزار تومان برسد.
وی سهمیه شهرستان جاجرم در پویش ایران مهربان را هزار و 176 نفر عنوان کرد و ادامه داد: با تلاش های همکاران هم اکنون بیش از هزار حامی جدید به پویش ایران مهربان پیوسته اند که 781 نفر از این افراد واریز کمک های خود را آغاز کرده اند.
وی اضافه کرد: در گام اول ایران مهربان 66 درصد برنامه های این شهرستان تحقق یافته است.
وی همچنین  میزان زکات پرداختی این شهرستان را یک میلیارد و 300 میلیون تومان ذکر و اظهار کرد: برنامه‌های زکات در این شهرستان نسبت به سال قبل آن 51 درصد رشد داشته است و 120 درصد برنامه های این حوزه محقق شده است.
وی افزود: تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی نیز در این شهرستان به 235  نفر به ارزش دومیلیارد و 240 میلیون تومان پرداخت شده است و همچنین 100 نفر نیز از محل بانک قرض الحسنه مهر ایران یک میلیارد و 100 میلیون تومان تهسیلات کارگشایی دریافت کرده اند.
شایان ذکر است در این دیدار از زکات دهنده برتر این شهرستان تقدیر شد

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید