امروز چهارشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۳
سرویس : مسکن
کد خبر : ۱۸۱۲۴۱
گزارشگر : ۴۸۷
با حضور رئیس کمیته امداد انجام شد؛

واگذاری ۴۴۰۰ واحد مسکن به مددجویان کمیته امداد در سه استان کشور

(چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹) ۱۲:۳۳

با حضور رئیس کمیته امداد و رئیس مجلس شورای اسلامی، ۴۴۰۰ واحد مسکن به صورت همزمان در استان‌های تهران، خراسان جنوبی و کرمان به مددجویان کمیته امداد تحویل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مراسم آغاز بهره‌برداری از ۴۴۰۰ واحد مسکن ویژه مددجویان کمیته امداد استان‌های تهران، خراسان جنوبی و کرمان با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد و محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.
 
رئیس کمیته امداد در این مراسم با تبریک میلاد امام حسین (ع) و اعیاد شعبانیه گفت: امروز به صورت همزمان ۴۴۰۰ واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد تحویل شد که از این تعداد ۲۵۰۰ واحد در استان خراسان جنوبی، ۱۵۴۰ واحد در استان کرمان و ۳۵۲ واحد در استان تهران در اختیار خانواده‌‌های تحت حمایت قرار گرفت.
 
وی با اشاره به تفاهم‌نامه کمیته امداد با سازمان برنامه و بودجه برای ساخت واحدهای مسکونی مددجویان افزود: از این تعداد پنج هزار واحد در استان کرمان تعهد شده است که تاکنون ۲۷۴۴ واحد به مددجویان واگذار شده و ۲۲۵۶ واحد نیز تا نیمه سال ۱۴۰۰ در اختیار خانواده‌های تحت حمایت قرار خواهد گرفت.
 
بختیاری به برنامه این نهاد برای ساخت پنج هزار واحد مسکن در خراسان جنوبی پرداخت و ادامه داد: در ابتدای سال جاری ۵۰۰ واحد تحویل مددجویان این استان شد؛ امروز نیز ۲۵۰۰ واحد به این ولی نعمتان واگذار شد و مابقی واحدها تا شهریور ۱۴۰۰ به خانواده‌های تحت حمایت واگذار می‌شود.
 
وی با بیان اینکه امروز همچنین ۳۵۲ واحد مسکن به مددجویان استان تهران تحویل شد، خاطرنشان کرد: این واحدها در راستای تفاهم‌نامه با وزارت راه و شهرسازی برای واگذاری واحدهای نیمه‌تمام مسکن مهر، در آذرماه سال در اختیار کمیته امداد قرار گرفت و این نهاد در مدت ۶۲ روز به وعده خود عمل کرد و تا پیش از اتمام سال، با انجام عملیات تکمیلی این واحدها را به مددجویان تحویل داد.
 
رئیس کمیته امداد با تقدیر از تلاش‌های مجلس شورای اسلامی برای اصلاح و تصویب بودجه به نفع محرومان و نیازمندان، اظهار کرد: مجلس در بودجه ۱۴۰۰ مصوبات خوبی برای محرومیت‌زدایی داشته و امیدواریم سال آینده خبرهای خوبی برای مددجویان داشته باشیم.
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید