امروز شنبه ,۲۸ فروردین ۱۴۰۰
دوشنبه / ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۱
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۸۱۱۷۰
گزارشگر : ۴۸۷
عضو کمیسیون شوراهای مجلس عنوان کرد:

نقش پارلمان‌های شهری در بهبود معیشت اقشار محروم و نیازمند

(دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹) ۱۱:۳۱

عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی بر نقش ویژه پارلمان‌های شهری در بهبود معیشت اقشار محروم و نیازمند تاکید کرد و گفت: مصوبات شوراهای شهر و روستا تاثیرات بسیاری بر کیفیت زندگی شهروندان دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از مشرق، حسین بامیری، عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نقش شوراها در پیشگیری از بروز فقر و رفع مشکلات اقشار مختلف جامعه افزود: شوراها قانونگذاران محلی هستند که از سوی مردم انتخاب می‌شوند و مجموع مصوبات آنها به مثابه وضع قوانین از نوع محلی است.
 
وی ادامه داد: شرح وظایف شوراها بر گرفته از اصول مترقی قانون اساسی است و اگر مردم به خوبی در این عرصه گزینش و انتخاب کنند، قطع یقین افراد منتخب هم می‌توانند از اقشار مختلف جامعه از جمله خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی گره‌گشایی کنند.
 
بامیری تصریح کرد: شوراهای اسلامی شهر و روستاها به عنوان پارلمان شهری می‌توانند مطابق ظرفیت‌های قانونی رویکرد مصوبات خود را بر بهبود معیشت اقشار تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار دهند و موجب حل مسائل در حوزه اختیارات خود و پیشگیری از فقر شوند.
 
عضو کمیسیون شوراهای مجلس با بیان اینکه فلسفه شکل‌گیری شوراها رفع مشکلات جوامع در سطح شورهای شهر و روستاها و جلوگیری از بروز مشکلات است، اظهار کرد: تصمیم گیری‌های صفر تا صد در حوزه مدیریت شهری و مدیریت روستایی، متناسب با قانون اساسی طبق مقتضیات زمانی و مکانی برعهده شوراهای شهر است که تا حد زیادی بر زندگی و معیشت مردم موثر است.
 
وی تاکید کرد: شوراها به خوبی می‌توانند از ظرفیت‌های قانونی برای پوشش توقع و انتظار جامعه بهره‌ گیرند و اعضای شوراهای شهر در سراسر کشور پل ارتباطی مردم با مسئولان هستند و با شرح وظایفی که متوجه آنهاست می‌توانند مطالبات مشروع و واقعی مردم را به گوش مسئولان برسانند.
 
بامیری تاکید کرد: در مجموعه قوانین هم شرح وظایف و ماموریت‌های متنوع و متعددی متوجه شورای اسلامی شهر و روستا شده و دولتمردان هم انتظاراتی از آنها دارند که با رویکرد همراهی و هم‌افزایی می‌توانند نابسامانی‌های موجود در مناطق شهری و روستایی را رفع و به سرانجام مطلوب برسانند.
 
انتهای پیام
 
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید