امروز شنبه ,۲۸ فروردین ۱۴۰۰
پنج شنبه / ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۳
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۸۱۱۰۶
گزارشگر : ۴۸۷

واحدهای مسکونی مددجویان رایگان بیمه می‌شود

(پنج شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۹) ۱۰:۴۳

رئیس ستاد مدیریت بحران گفت: مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و نیازمندانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند اما تنگدستی آنها اثبات شده، معاف از پرداخت حق بیمه مسکن هستند و دولت حق بیمه انها را پرداخت می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از ایسنا، اسماعیل نجار گفت: قانون بیمه اجباری ساختمان‌های مسکونی توسط مجلس به تصویب رسید و در صورت بروز هرگونه خسارتی، بیمه‌ها موظف به پرداخت خسارت به مالکان ابنیه آسیب دیده هستند.

وی گفت: مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و نیازمندانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند اما تنگدستی آنها اثبات شده، معاف از پرداخت حق بیمه هستند و دولت حق بیمه انها را پرداخت می‌کند.

رئیس ستاد مدیریت بحران با بیان اینکه مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی و کاهش بار مالی و هزینه‌های دولت از اولویت‌ها است، تصریح کرد: دولت با جمع‌آوری  پیشنهاد دستگاه‌های مختلف بهترین و جامع‌ترین موارد عملی را برای اجرا به استان‌ها و دستگاه‌ها ابلاغ خواهد کرد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساختمان‌هایی متناسب با استانداردها و مقاوم را احداث کرده است، ادامه داد: احداث طرح‌های آبخیزداری، آبخوان‌داری و نهال‌کاری در استان ایلام باعث شده است که سیلاب‌ها و روان‌آب‌ها مدیریت و مهار شود و اگر طرح های منابع طبیعی و آبخیزداری با مشارکت مردم انجام شود، زمینه حفظ و احیای عرصه‌های طبیعی توسط خود مردم فراهم می‌شود.

معاون وزیر کشور ادامه داد: ایلام پیشروترین استان کشور در حوزه ایجاد طرح‌های آبخیزداری و جنگل‌کاری با ایده‌های نوین است و یک الگو در کشور محسوب می‌شود.

انتهای پیام

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید