امروز شنبه ,۲۸ فروردین ۱۴۰۰
سه شنبه / ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۹:۰۸
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۸۱۰۷۱
گزارشگر : ۴۸۷

مشارکت بسیج و کمیته امداد برای جذب یک میلیون حامی ایتام در پویش ایران مهربان

(سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹) ۱۹:۰۸

جشن گلریزان پویش «ایران مهربان» با مشارکت بخش‌های مختلف سازمان بسیج مستضعفان و با هدف جذب حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین در کمیته امداد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در مراسم گلریزان پویش «ایران مهربان» که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفان و مسئولان بسیج اقشار و اصناف برگزار شد، با اشاره به آغاز رسمی پویش ایران مهربان از سالروز میلاد امیرالمومنین علی(ع) گفت: با توجه به
ظرفیت‌های گسترده سازمان بسیج مستضعفان، امیدواریم با جذب یک میلیون حامی تا سال 1400 هیچ یتیم بدون حامی در کشور نداشته باشیم.
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر 146 هزار یتیم  و 223 هزار فرزند محسنین از کمک‌های حامیان طرح اکرام برخوردار هستند، افزود: متوسط سرانه دریافتی فرزندان ایتام ماهانه حدود 502 هزار تومان است، که با اجرای پویش ایران مهربان، این رقم افزایش خواهد یافت.
 
رئیس کمیته امداد به مشارکت 850 هزار حامی فعال در طرح اکرام ایتام و محسنین اشاره و خاطرنشان کرد: طرح اکرام ایتام از مهمترین برنامه‌های کمیته امداد برای مردمی کردن امدادگری است که رهبر معظم انقلاب بر این موضع تاکید دارند.
 
در ادامه این مراسم سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفان با تاکید بر اینکه با حکم امام راحل(ره) رسالت بزرگ حمایت از مستضعفان و کمک به ایتام در نظام اسلامی به کمیته امداد سپرده شده است، گفت: بسیج یک تشکل مردمی است که همیشه در صحنه برای کمک به مردم مشارکت گسترده‌ای داشته و هدف‌گذاری ما در بسیج این است که سال ۱۴۰۰ در ایران اسلامی هیچ یتیمی بدون حامی نداشته باشیم.
 
وی گفت: سازمان  بسیج مستضعفین با تعامل  در کنار کمیته امداد و دیگر سایر دستگاه ها در تحقق این امر مهم  حضور خواهد داشت.
سردار سلیمانی با اشاره به اینکه برای جذب حامی، نیازمند تلاش هوشمندانه، گسترده و هم‌افزایی دستگاه‌های انقلابی هستیم، گفت: برای اجرای این طرح و این راهبری علوی و ولایی، همه توان خودمان را در اقشار و محلات به کار خواهیم گرفت.
 
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید