امروز شنبه ,۲۸ فروردین ۱۴۰۰
دوشنبه / ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۶:۲۵
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۸۱۰۳۲
گزارشگر : ۴۸۷
​با حضور رئیس کمیته امداد انجام شد؛

افتتاح همزمان 313 مرکز نیکوکاری در استان تهران

(دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹) ۱۶:۲۵

با حضور رئیس کمیته امداد 313 مرکز نیکوکاری به صورت همزمان در استان تهران افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مراسم افتتاح همزمان 313 مرکز نیکوکاری در سطح استان تهران با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد برگزار شد.
 
رئیس کمیته امداد در این مراسم که در مسجد امام جعفر صادق (ع) در محله مهرآباد جنوبی تهران برگزار شد با اشاره به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت مردمی کردن امدادرسانی به نیازمندان گفت: فلسفه راه‌اندازی مراکز نیکوکاری در کمیته امداد همین مردمی کردن کار خیر است زیرا تجربه 42 ساله انقلاب اسلامی نشان می‌دهد هر کجا به مشکل جدی برخورد کرده‌ایم، مشارکت مردم راهگشا بوده است.
 
وی با اشاره به حضور سرنوشت‌ساز مردم در مبارزات و پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: پایه‌گذاری مراکز نیکوکاری در کمیته امداد با محوریت مساجد نیز با همین رویکرد انجام شده زیرا براساس آیات و روایات، بالاترین خدمت، کمک به خانواده‌های نیازمند و ایتام است.
 
بختیاری وجود مراکز نیکوکاری در سطح محلات را یک امتیاز برای این مراکز دانست و تاکید کرد: مراکز نیکوکاری متشکل از معتمدان محلی، اشراف بسیار خوبی نسبت به نیازمندان منطقه دارند و در رساندن کمک‌ها به جامعه هدف دقت بسیار خوبی لحاظ می‌کنند.
 
رئیس کمیته امداد با اشاره به فعالیت بیش از پنج هزار مرکز نیکوکاری در سطح کشور ادامه داد: خوشبختانه حدود 93 درصد مراجعان به مراکز نیکوکاری از خدمات ارائه شده توسط این مراکز رضایت دارند و معتقدیم ارائه خدمت بدون رعایت کرامت و عزت نفس خانواده‌ها، ارزشی پیش خداوند نخواهد داشت.
 
وی همچنین به راه‌اندازی مراکز نیکوکاری تخصصی توسط اصناف و نهادها اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مراکز نیکوکاری رسانه، مراکز نیکوکاری دانشگاهی، مراکز نیکوکاری نظامیان، بازار و اصناف و مراکز نیکوکاری تخصصی اشتغال در کشور در حال خدمت به نیازمندان است.
 
انتهای پیام
 
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید