امروز شنبه ,۲۸ فروردین ۱۴۰۰
پنج شنبه / ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۸:۳۱
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۸۰۹۳۳
گزارشگر : ۴۸۷
با حضور رئیس کمیته امداد انجام شد؛

رونمایی از سامانه جامع شبکه نیکوکاری محلی در استان همدان

(پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹) ۱۸:۳۱

نخستین سامانه جامع نیکوکاری محلی در استان همدان با حضور رئیس کمیته امداد در استان همدان رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، در مراسم رونمایی از سامانه جامع شبکه نیکوکاری محلی که در استانداری همدان برگزار شد، با تبریک سالروز تاسیس کمیته امداد با فرمان امام راحل در ۱۴ اسفند ۵۷ افزود: تاسیس نهاد کمیته امداد نشانه توجه بنیانگذار کبیر انقلاب به این موضوع محرومان و نیازمندان و تکریم این قشر است.
 
وی با اشاره به راه‌اندازی بیش از پنج هزار مرکز نیکوکاری در کشور اظهار کرد: سامانه جامع شبکه نیکوکاری محلی که امروز برای نخستین‌بار در همدان رونمایی شد نیز به معنای توجه کمیته امداد به مراکز نیکوکاری و خیریه‌ها در راستای کمک به محرومان و رفع مشکلات مالی و توانمندسازی محرومان جامعه است.
بختیاری ادامه داد: یکی از دغدغه‌ها و مطالبات مردم، نحوه هزینه کمک‌های مالی جمع‌آوری شده توسط کمیته امداد است که برهمین اساس شفاف‌سازی و مردمی شدن کمیته امداد را به صورت جدی پیگیری می‌کنیم.
 
رئیس کمیته امداد شکل‌گیری مراکز نیکوکاری و اداره آن از سوی مردم را روشی برای شفاف‌سازی فعالیت‌ها و آگاهی دقیق مردم از هزینه‌کرد کمک‌های دریافتی دانست و خاطرنشان کرد: مراکز نیکوکاری علاوه بر جمع‌آوری کمک‌های مردمی، ناظر بر نحوه انجام این فرآیند هستند.
 
وی تاکید کرد: مراکز نیکوکاری به شبکه وسیعی در کشور تبدیل شده‌اند و هم اینک بیش از پنج هزار مرکز نیکوکاری در مساجد، دفاتر نمایندگان ولی فقیه در مراکز استان‌ها و شمار قابل توجهی از دفاتر ائمه جمعه شهرستان‌ها راه‌اندازی شده است.
 
وی اضافه کرد: در دانشگاه‌ها نیز این مراکز در حال راه‌اندازی است تا از تخصص و توان علمی دانشگاهیان برای ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان تحت حمایت استفاده کنیم.
 
وی گفت: هدف از راه‌اندازی مراکز نیکوکاری تنها توزیع بسته غذایی نیست و کمیته امداد پا را فراتر گذاشته و توانمندسازی و ایجاد درامد ثابت برای نیازمندان را در برنامه‌های خود قرار داده است.
 
بختیاری با تقدیر از کمک‌های مردم و خیران استان همدان گفت: سهمیه اشتغال کمیته امداد استان همدان ایجاد ۵۸۳۴ فرصت شغلی در سال جاری بوده که تا پایان بهمن‌ماه این نهاد موفق به ایجاد ۸۳۶۹ شغل در استان شده است.
 
رئیس کمیته امداد اضافه کرد: استان همدان دارای ۳۷۱۶ یتیم با ۴۲ هزار حامی است که نشان‌دهنده فرهنگ بالای مردم این استان برای کمک به محرومان و نیازمندان است.
 
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید