امروز چهارشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۹:۳۹
سرویس : مسکن
کد خبر : ۱۸۰۹۰۴
گزارشگر : ۴۸۷
با حضور رئیس کمیته امداد انجام شد:

واگذاری 320 واحد مسکونی به مددجویان استان کرمانشاه

(چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹) ۱۹:۳۹

با حضور رئیس کمیته امداد 320 واحد مسکونی به مددجویان استان کرمانشاه واگذار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در مراسم نمادین واگذاری منازل مسکونی به خانواده‌های تحت حمایت که در شهرستان گیلانغرب برگزار شد، با اشاره به سالروز تاسیس نهاد کمیته امداد در چهاردهم اسفند ماه 57 گفت: ماموریت کمیته امداد توانمندسازی خانوده‌‍‌های مددجو است که این توانمندسازی بر سه رکن اشتغال، مسکن و فرهنگ خودباوری و خواتکایی استوار است.
 
بختیاری مسکن را مایه آرامش و آسایش خانواده‌های تحت حمایت دانست و با اشاره به تحویل 320 واحد مسکن به مددجویان استان کرمانشاه افزود: برای ساخت این خانه‌ها ۳۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض و ۳۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه از سوی کمیته امداد اختصاص یافت.
 
وی با اشاره به هماهنگی انجام شده با استانداران سراسر کشور برای انجام لوله‌کشی گاز منازل مددجویان، تاکید کرد: امروز ۷۵۰ خانوار تحت حمایت در استان که به صورت رایگان انشعاب گاز دریافت کرده و ۷۸۰ خانوار مددجوی دیگر نیز از خدمت تعمیرات منازل مسکونی برخوردار شدند.
 
رئیس کمیته امداد با اشاره به سفر خود به استان کرمانشاه در مهرماه سال جاری و کلنگ‌زنی 500 منزل مسکونی برای مددجویان کرمانشاهی، تاکید کرد: کار ساخت این منازل به خوبی پیش می‌رود و امیدواریم با همراهی دستگاه‌های اجرایی و خیران، این منازل سال آینده به خانواده‌های مددجو تحویل داده شود. 
 
بختیاری با اشاره به تفاهم‌نامه این نهاد با بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن برای ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی مددجویی در کشور طی ۱۸ ماه، گفت: در صورت نهایی شدن این تفاهم‌نامه در هفته آتی، هیچ خانوار یتیمی در روستاها بدون مسکن نخواهد ماند.
 
وی با یادآوری اینکه هم اکنون در سال پایانی برنامه پنج ساله ششم قرار داریم، تاکید کرد: این نهاد در دوره پنج ساله برنامه ششم ایجاد ۳۵۰ هزار شغل مددجویی را در دستور کار خود قرار داده بود اما با تلاش امدادگران این نهاد و کمک خیران، این تعداد فرصت‌های شغلی به حدود ۹۰۰ هزار شغل رسیده است.
 
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه در سال ۹۹ حدود ۲۲۰ هزار فرصت شغلی در کشور برای مددجویان ایجاد شده است، گفت: با تسهیلاتی که در مجلس شورای اسلامی برای سال آینده به تصویب رسیده است می‌توانیم ۳۰۰ هزار شغل جدید در سال 1400 برای نیازمندان ایجاد کنیم.
 
بختیاری همچنین به امضای تفاهم‌نامه کمیته امداد با بسیج سازندگی برای کمک به اشتغال مددجویان اشاره کرد و گفت:  بسیج سازندگی هرکجا ورود پیدا کرده دستاوردهای موفقی به همراه داشته است،.تفاهم نامه ایجاد اشتغال برای محرومان در 11 استان کشور پیش از این منعقد شده و دیروز نیز چهار استان از جمله کرمانشاه به این استان‌ها اضافه شد.
 
شایسته ذکر است، در سفر رئیس کمیته امداد به استان کرمانشاه ضمن افتتاح مرکز نیکوکاری کارافرین شهرستان اسلام آباد، 21 مرکز نیکوکاری در سطح استان به صورت همزمان به بهره‌برداری رسید.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید