امروز شنبه ,۲۸ فروردین ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۶:۱۴
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۸۰۸۹۸
گزارشگر : ۴۸۷

بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای گرامیداشت سالروز تشکیل کمیته امداد امام خمینی (ره)

(چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹) ۱۶:۱۴

بیاینه ۲۲۱ نفر از نمایندگان مجلس به مناسبت ۱۴ اسفندماه سالروز تشکیل کمیته امداد امام خمینی (ره) و تقدیر از خدمات برجسته این نهاد، در صحن علنی مجلس قرائت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از خبرگزاری خانه ملت، در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، 221 نفر از نمایندگان در بیانیه‌ای به مناسبت 14 اسفندماه سالروز تشکیل کمیته امداد امام خمینی (ره) از خدمات این نهاد در کمک به محرومان و نیازمندان تقدیر کردند.
 
متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
 
14 اسفندماه سالروز تشکیل کمیته امداد به فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، یکی از برکات و دستاوردهای بزرگ شکوهمند انقلاب اسلامی است.
 
کمیته امداد امام خمینی (ره) از بدو تاسیس تاکنون به دور از هیاهوهای سیاسی به افقی روشن می‌نگریسته و همه تلاش و توان خود را با ذره ذره عشق و ایثار ملت در هم آمیخته تا گره از کار فروبسته‌ای بگشاید و مرهمی بر درد دردمندی بنشاند، گرد فقر از چهره مستمندی برگیرد و عصایی به دست ناتوانی باشد تا مگر به زودی روی پای خود بایستد.
 
کمیته امداد امام (ره) عرصه پرفتوح ایثار و فداکاری انسان‌های بصیری است که همت آنها و شعارشان و وظیفه‌ای که برای خودشان انتخاب کرده‌اند، کمک به مستضعفان است تا ترقی و تعالی جامعه انسانی را رقم زند.
 
بدیهی است انقلابی که به پایمردی، رشادت و ایثار مخلصانه کوخ‌نشینان و مستضعفان و پابرهنگان به پیروزی رسیده است باید رسیدگی به امور محرومان که صاحبان اصلی انقلاب هستند را سرلوحه وظیفه خویش قرار دهند و قطعا کمیته امداد در خط مقدم این عرصه جایگاه و نقشی خطیر و تاثیرگذار دارد.
 
اجرای طرح‌ها و برنامه‌های موفق همچون ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان تحت حمایت، ساخت مسکن، خدمات اجتماعی و مشاوره، خدمات درمانی و سلامتی، خدمات حقوقی، قضایی، فرهنگی و ... در راستای این رویکرد معقولانه و صحیح سیاست‌گذاران کمیته امداد امام قابل تجلیل است.
 
ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی در آستانه 14 اسفند، سالروز تشکیل کمیته امداد امام خمینی (ره) با گرامیداشت یاد و خاطره پیشکسوتان عرصه خدمت به محرومان و نیازمندان به خصوص مرحوم حاج حبیب‌الله عسگراولادی و مرحوم سیدرضا نیری، با ارج نهادن به خدمات گسترده مقدس از برنامه‌ها و خدمات گسترده این نهاد مقدس به ویژه توانمندسازی و اشتغال‌زایی برای خانواده‌های تحت حمایت خصوصا در دوران مدیریت خستگی‌ناپذیر و دلسوزانه جناب آقای بختیاری ریاست محترم این نهاد حمایت نموده و اعلام می‌کنیم همچنان در جهت اهداف نظام مقدس اسلامی از هیچ کوشش و تلاشی جهت رفع فقر و محرومیت از چهره ایران اسلامی فروگذار نخواهیم کرد.
 
انتهای پیام
 
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید