امروز چهارشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰
یکشنبه / ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۷:۵۷
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۸۰۸۱۲
گزارشگر : ۴۸۷

​امضای تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد و وزارت ورزش و جوانان

(یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹) ۱۷:۵۷

کمیته امداد و وزارت ورزش و جوانان با هدف همکاری‌های فرهنگی، اجتماعی، پژوهشی، آموزشی و اشتغال و کارآفرینی جامعه هدف، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد و وزارت ورزش و جوانان در مراسمی با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد و مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان به امضا رسید.
 
رئیس کمیته امداد در این مراسم که در جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان برگزار شد، هدف از امضای این تفاهم‌نامه را مشارکت در فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی، پژوهشی، آموزشی و اشتغال و کارآفرینی دانست و گفت: اجرای برنامه‌های حمایتی ویژه جوانان و ورزشکاران در شهر، روستا و مناطق عشایری از قبیل تامین مسکن، جهیزیه و کمک به ازدواج در این تفاهم‌نامه پیش‌بینی شده است.
 
وی با بیان اینکه کمیته امداد با استفاده از ظرفیت‌ها می‌تواند برای رشد و تعالی جوانان گام‌های موثری بردارد، افزود: در حال حاضر 730 هزار دانش‌آموز و 83 هزار دانشجو تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند که می‌توانند از طریق پرورش استعدادها، آینده درخشانی را رقم بزنند.
 
رئیس کمیته امداد پیشرفت و تعالی جوانان کشور را نیازمند همکاری همه دستگاه‌های مسئول عنوان کرد و ادامه داد: با هم‌اندیشی و برگزاری جلسات متعدد با برخی از سازمان‌ها از جمله وزارت ورزش و جوانان و ستاد ملی جوانان، موفق شدیم اقدامات موثری برای مددجویان برداریم.
 
بختیاری تاکید کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه مددجویان می‌توانند از تبادل تجربیات و ظرفیت‌های هر دو طرف از جمله بهره‌مندی از کمک‌های نقدی و غیر نقدی موسسات خیریه، تشکل‌های مردمی و خدمات دفاتر مشاوره و روانشناسی بهره‌مند شوند.
 
وی اظهار کرد: اجرای طرح‌ها و برنامه‌های محرومیت‌زدایی با بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد فعال جوانان در این حوزه از قبیل برگزاری اردوهای جهادی، از دیگر مفاد تفاهم‌نامه با وزارت ورزش و جوانان است.
 
در این مراسم همچنین مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در قالب تفاهم‌نامه با کمیته امداد، تمام دفاتر مشاوره، تجربیات و امکانات خود را در اختیار مددجویان قرار داده‌اند، گفت: خانواده‌های تحت حمایت می‌توانند از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.
 
وی از ثبت مجمع خیرین ازدواج برای نخستین‌بار در کشور خبر داد و گفت: مجمع خیرین ازدواج در همه استان‌ها به منظور هدفمندسازی کمک‌های خیران و تسریع در امر ازدواج جوانان فعالیت خود را آغاز کرده است.
 
وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: همکاری و مشارکت در جهت ارائه خدمات مشاوره¬ای و ورزشی به معرفی‌شدگان کمیته امداد در این تفاهم‌نامه پیش‌بینی شده است.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید