امروز یکشنبه ,۱۷ اسفند ۱۳۹۹
سه شنبه / ۵ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۴
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۸۰۷۰۷
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس کمیته امداد در دیدار با معاون امور استان‌های رسانه ملی:

صدا و سیما همراه همیشگی کمیته امداد در کمک به محرومان است

(سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹) ۱۳:۳۴

رئیس کمیته امداد در دیدار با معاون امور استان‌های رسانه ملی با بیان اینکه صدا و سیما همراه همیشگی کمیته امداد در کمک به محرومان است، گفت: امیدواریم با رویکرد فرهنگ‌سازی و ترویج خیر و احسان توسط رسانه ملی، سال ۱۴۰۰ هیچ یتیم‌ بدون حامی در کشور نداشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از روابط عمومی صدا و سیما، در آستانه برگزاری جشن عاطفه‌ها در سراسر کشور، علی دارابی در نشست مشترک با سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد گفت: از 160 شبکه رادیویی و تلویزیونی رسانه ملی، 81 شبکه زیر مجموعه معاونت امور استان‌ها هستند و در راستای اهداف و آرمان‌های مقدس نظام جمهوری اسلامی‌که کمک به محرومان و مستضعفان است، تلاش می‌کنند.

وی افزود: کمیته امداد در زمان حیات مبارک امام راحل (ره) به نام ایشان مزین شد، موجب دلگرمی محرومان و مستضعفان بوده و هست و در این بین سازمان صدا و سیما را نیز می‌توان همراه همیشگی کمیته امداد دانست، هر دو مددکار هم و در راستای خدمت به مردم گام بر می‌دارند و تلاش هر دو سازمان این است که باری از روی دوش نیازمندان بردارند.
دارابی با اشاره به حضور خیرین و نیکوکاران در برنامه‌های مختلف گفت‌وگومحور رسانه ملی به خصوص شبکه‌های استانی عنوان کرد: این مساله مختص برنامه‌های گفت‌وگومحور نیست بلکه معرفی این الگوها در قالب‌های دیگر همچون فیلم و سریال و مستند هم در دستور کار قرار دارد.
معاون امور استان‌های رسانه ملی از رونمایی 30 اثر مستند پیرامون خیرین در سالروز میلاد امام حسن مجتبی (ع) خبر داد و افزود: همکاری صدا و سیمای استان‌ها و کمیته امداد در طول سال ادامه خواهد داشت و مربوط به مناسبت‌ها و جشن‌های نیکوکاری و عاطفه‌ها نیست.
وی یکی از پیام‌های اصلی انقلاب اسلامی را محرومیت‌زدایی دانست و تصریح کرد: عدالت‌خواهی در همین راستا معنا می‌شود بنابراین باید این شعار را در رأس برنامه‌های رسانه‌ای مد نظر داشته باشیم.
معاون امور استان‌های رسانه ملی ویژگی عدالت‌خواهی و یتیم نوازی مولا علی (ع) را به عنوان یکی از وجوه شخصیتی این امام همام دانست و تصریح کرد: امسال با توجه به شرایط کرونا در صدا و سیما به این مهم توجه ویژه خواهد شد و ضرورت دارد دستگیری از یتیمان و مستمندان آبرومند در برنامه‌های مختلف مورد توجه قرار گیرد.
سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد نیز در این مراسم با بیان اینکه به وجود چنین صدا و سیمایی افتخار می‌کنیم، گفت: رسانه ملی واقعا راهگشا و کارساز عمل کرده و در رفع محرومیت‌ها و کمک به دیگران پیشتاز بوده است.
بختیاری با تاکید بر اینکه ما می‌خواهیم رسانه ملی در مورد فعالیت‌هایمان روایت‌گر صادقی باشد عنوان کرد: هنرمندان متعدد و توانمندی در قالب شبکه‌های گوناگون صدا و سیما فعالیت می‌کنند که با تخصص و مهارت خود می‌توانند این هدف را محقق کنند.
وی از ایجاد نهاد حمایتی مراکز نیکوکاری در 80 دانشگاه کشور خبر داد و گفت: هدف این است که مدیریت دانش را در پهنه اقتصاد مقاومتی و با هدف کمک به نیازمندان سامان‌دهی کنیم.
رئیس کمیته امداد گفت: اشتغال خانگی به عنوان یک راهبرد مهم مورد توجه امداد قرار گرفته و از طریق آن علاوه بر توانمند شدن خانواده ها، نقش مادری  سرپرستان خانواده ها محفوظ می‌ماند. همچنین در اشتغال روستایی تا سال ۱۴۰۰ بیش از ۸۰۰ هزار شغل و تا پایان امسال نیز  ۲۲۰ هزار شغل ایجاد می‌شود.
وی با اشاره به تاکیدات دینی در خصوص حمایت از یتیمان گفت: صدا و سیما نقش ارزشمندی در زمینه حمایت از یتیمان داشته است و امیدواریم سال ۱۴۰۰ در کشور یتیمی‌ بدون حامی وجود نداشته باشد.
رئیس کمیته امداد با اشاره به حضور همیشگی ملت ایران در صحنه‌های گوناگون اظهار کرد: مواسات و همدلی در شرایط سخت تحریم و اپیدمی‌ کرونا، طرحی بود که رهبر معظم انقلاب زمینه‌ساز آن بودند و لبیک مردم ایران به این رهنمود رهبری، جوش و خروشی را در سطح کشور به وجود آورد و حرکتی بی بدیل را رقم زد.
در این نشست از مجموعه مستندهای کوتاه معرفی کارآفرینان زیر پوشش کمیته امداد در سال جهش تولید رونمایی شد.
انتهای پیام
 
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید