امروز دوشنبه ,۱۸ اسفند ۱۳۹۹
سه شنبه / ۵ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۰۷۰۳
گزارشگر : ۸۰

افتتاح پنجمین مرکز نیکوکاری تاکستان

(سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹) ۱۱:۰۵

با حضور مسئولان استانی و شهرستانی، پنجمین مرکز نیکوکاری تاکستان در روستای یحیی آباد به بهره برداری رسید.

 

 

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ رئیس کمیته امداد اداره تاکستان در مراسم آغاز بکار مرکز نیکوکاری یحیی آباد بیان کرد: مبانی دین مبین اسلام اهمیت زیادی برای امور معیشتی و اجتماعی مستضعفان قائل است و به منظور ترغیب مسلمانان به رسیدگی به این امور آیات و روایات بسیاری را برای تبیین آن اختصاص‌ داده‌ است.

علی محمدرضایی ادامه داد: هدف از ایجاد مراکز نیکوکاری احیای کارکردهای فرهنگ دینی و تقویت فرآیند شناسایی، ارتباط و تعامل موثر با اشخاص حقیقی و حقوقی تاثیرگذار به منظور استفاده بهینه از ظرفیت آنان در راستای رفع مشکلات محرومان است.

وی افزود: آرزوی بسیاری از خیران و افراد نیکوکار؛ تغییر جامعه، حل کردن مشکلات آن و بر طرف کردن مسائل و مشکلات شهروندان آن جامعه است. تحقیقات نشان داده‌اند که نه تنها افراد نیازمند از بخشش دیگران خرسند می‌شوند که افراد نیکوکار نیز از کار خوبشان به همان اندازه سود می‌برند.

رئیس کمیته امداد اداره تاکستان اضافه کرد: مرکز نیکوکاری یحیی آباد پنجمین مرکز نیکوکاری در تاکستان است و قرار است علاوه بر یحیی آباد، منطقه اقبال شرقی را نیز تحت حمایت خود داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت های نیکوکارانه مردمی در یحیی آباد پیش از این هم وجود داشت ولی این مرکز نیکوکاری به این فعالیت ها انسجام خواهد داد و این اقدامات منجر می شود تا شاهد رشد فعالیت های نیکوکارانه باشیم.

محمدرضایی عنوان کرد: در حال حاضر یک هزار و 414 خانوار با جمعیت دو هزار و 282 نفر مددجوی کمک معیشت بگیر در تاکستان از خدمات کمیته امداد امام (ره) بهره مند هستند.

وی تصریح کرد: یک هزار و 37 خانوار با جمعیت دو هزار و 440 نفری نیز در قالب تبصره 14 از خدمات این نهاد بهره مند هستند.

رئیس کمیته امداد اداره تاکستان گفت: از این تعداد هزار و 330 مددجو را سالمندان و 956 خانوار را زنان سرپرست خانواده تشکیل می دهند همچنین 230 دانش آموز و 16 دانشجو تحت حمایت این نهاد هستند.

وی اظهارکرد: مجموع درآمد مرکز نیکوکاری تاکستان در 10 ماهه سال جاری بیش از 822 میلیون تومان بوده است که نشان از روند رو به رشد فعالیت مراکز نیکوکاری و اقبال عمومی در فعالیت در این مراکز دارد.

محمدرضایی یادآورشد: کمیته امداد امام خمینی (ره) آمادگی دارد تا در مناطق مختلف مراکز نیکوکاری را به درخواست معتمدان محلی فعال کند تا مشارکت مردم بیش از پیش افزایش یابد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید