امروز دوشنبه ,۱۸ اسفند ۱۳۹۹
سه شنبه / ۵ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۴
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۸۰۷۰۰
گزارشگر : ۱۰۰
مدیرکل کمیته امداد ایلام در برنامه رادیویی:

30 درصد جمعیت مددجویی کمیته امداد در استان ایلام دارای استعداد توانمند شدن هستند

(سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹) ۱۲:۴۴

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی «ره» استان ایلام گفت: حدود 30 درصد جمعیت مددجویی کمیته امداد در استان ایلام دارای استعداد توانمند شدن هستند و کمیته امداد آمادگی دارد زمینه اشتغال و توانمندشدن آن دسته از این مددجویان که واجدشرایط ایجاد شغل هستند را فراهم کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، قنبر موسی نژاد در گفتگوی رادیویی برنامه ایلام و توسعه بیان کرد: بر اساس تکالیف بالادستی و فرمایشات مقام معظم رهبری توانمندشدن مددجویان و  فراهم شدن زمینه توانمندی آنان در اولویت برنامه های کمیته امداد قرار گرفته است.
وی با عنوان اینکه توانمندشدن مددجویان در سه محور اصلی اشتغال، مسکن و فرهنگی و از طریق یک برنامه 5 تا 6 ساله صورت می گیرد تصریح کرد: در زمینه توانمندشدن مددجویان دو کلان پروژه راهبری شغلی و هدایت شغلی توسط کمیته امداد این استان در حال اجرایی است و بجز این دو پروژه، اشتغال از طریق کاریابی با ایجاد 340 شغل و نیز  از طریق کارفرمایان مد نظر کمیته امداد قرار گرفته است.
مدیرکل امداد استان ایلام ادامه داد: امسال 100 درصد منابع اشتغال آفرینی کمیته امداد جذب شده و این نهاد در بخش اشتغال امسال تاکنون بیشتر از برنامه هدف گذاری شده خود شغل ایجاد کرده است.
موسی نژاد تصریح کرد: تعداد شغل هدف گذاری شده برای کمیته امداد استان ایلام امسال 5 هزار و 300  شغل بوده در حالیکه این رقم تاکنون به بیش از 5 هزار و 700 شغل رسیده است و برای ایجاد این تعداد شغل تاکنون بیشتر از 150 میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان متقاضی پرداخت شده است.
وی با عنوان اینکه الگوی اشتغال آفرینی کمیته امداد در سطح کشور به عنوان الگوی اشتغال زایی ایرانی اسلامی مورد توجه و اقبال عمومی قرار گرفته افزود: در سال آینده نیز این الگوی اشتغال در سطح بین المللی و جهانی و از طریق کنفرانسی که توسط سازمان ملل در کشور سوئیس برگزار می شود مطرح خواهد شد.
موسی نژاد گفت: از آنجایی که فراگیری آموزش های مهارتی یکی از پیش زمینه های ورود به عرصه اشتغال است کمیته امداد استان ایلام به منظور ایجاد انگیزه و زمینه سازی اشتغال مددجویان امسال تاکنون برای بیش از 3 هزار و 400 مددجو دوره های آموزش مهارتی فراهم کرده است.
وی با اشاره به فعالیتهای این نهاد در زمینه مسکن مددجویی گفت: ساخت مسکن یکی دیگر از ضلع های توانمند شدن مددجویان کمیته امداد و از نیازهای اساسی این قشر بوده و بر همین اساس امسال تاکنون بیش از هزار و 200 خدمت در زمینه مسکن به مددجویان  استان ایلام ارائه شده است.
وی در پایان گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته امسال همه خانواده های مددجوی دارای فرزند یتیم در استان ایلام  بجز شهر ایلام صاحب مسکن می شوند و تا نیمه نخست سال آینده نیز همه مددجویان روستایی که دارای زمین باشند صاحب مسکن می شوند.

انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید