امروز یکشنبه ,۱۷ اسفند ۱۳۹۹
سه شنبه / ۵ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۱
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۸۰۶۹۶
گزارشگر : ۱۰۰
مدیرکل کمیته امداد ایلام:

مشارکت صدا و سیما در ترویج حس نوع دوستی و نیکوکاری در استان قابل تقدیر است/ برای ترویج سنتهای حسنه نیازمند همکاری صدا و سیما و رسانه ها هستیم

(سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹) ۱۲:۴۱

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی«ره» استان ایلام گفت: مشارکت صدا و سیمای این استان در ترویج سنتهای حسنه و فرهنگ انفاق و نیکوکاری خصوصاً در مناسبتهایی همچون جشن نیکوکاری و عاطفه ها در جامعه قابل تقدیر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، قنبر موسی نژاد در نشست مشترک با مدیران صدا و سیمای ایلام بیان کرد: فراهم کردن بستر هم فکری و همدلی در جامعه در راستای کمک و توجه به محرومین از برنامه های اصلی کمیته امداد بوده که صدا و سیما می تواند بیشترین کمک را داشته باشد و در این زمینه چنانچه همکاری صدا و سیما و رسانه های دیگر نبود در همه برنامه هایی که در این راستا داشته ایم نمی توانستیم موفق باشیم.  
وی با عنوان اینکه مشکلات اقتصادی باعث شده است که هم اکنون ۱۹ و نیم درصد خانواده ها در این استان مورد حمایت کمیته امداد قرار گیرند تصریح کرد: اگر همدلی و کمک دستگاههای دیگر نباشد امداد به تنهایی قادر به رفع مشکلات و نیازهای این قشر نخواهد بود.
 مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با اشاره به فعالیتهای خدمت رسانی این نهاد در سال جاری گفت: خوشبختانه در این مدت در بیشتر سرفصلهای کاری جلوتر از میزان برنامه های هدف گذاری شده حرکت کرده ایم و در بسیاری از برنامه ها در بین استانهای دیگر در رتبه های نخست و یا دوم قرار گرفته ایم.
موسی نژاد به جایگاه خوب استان در زمینه اشتغال اشاره کرد و گفت: در این زمینه امسال توانسته ایم صد درصد اعتبارات تخصیص یافته را جذب کنیم و تاکنون بالغ بر  ۱۶۰ میلیارد  تومان تسهیلات اشتغال زایی پرداخت شده است.
وی با عنوان اینکه در راستای توانمندسازی قشر مددجو در دورترین نقاط استان کارآفرینی صورت گرفته است گفت: خوشبختانه صدا و سیمای استان در زمینه پوشش خبری و معرفی این موفقیتها همکاری بسیار خوبی با کمیته امداد داشته است.
 مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در ادامه با اشاره به اینکه ۶ هزار یتیم و فرزندان نیازمند محسنین  در این استان نیازمند توجه و کمک هستند  گفت: در این راستا طرح ایران مهربان با هدف حمایت از این کودکان اجرایی شده و معاون اول رییس جمهور شخصا اجرای این طرح را پیگیری کرده و  انتظار داریم صدا و سیمای استان در زمینه فرهنگ سازی و معرفی این طرح با کمیته امداد  مشارکت شایسته ای داشته باشد.
موسی نژاد در ادامه به فریضه زکات اشاره کرد و گفت:ترویج این فریضه یک  وظیفه همگانی بوده که مقام معظم رهبری ترویج و اجرای آن را به تعدادی از دستگاههای زیرمجموعه خود واگذار کرده است و در استان نیز  
علی رغم تلاشهای صورت گرفته و موفقیت های به دست آمده همچنان با اهداف مطلوب و واقعی دارای فاصله هستیم و در این زمینه به منظور  فرهنگ سازی نیازمند همکاری صدا و سیما هستیم.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید