امروز یکشنبه ,۱۷ اسفند ۱۳۹۹
سه شنبه / ۵ اسفند ۱۳۹۹ / ۰۶:۳۲
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۸۰۶۹۰
گزارشگر : ۱۰۵

رسیدگی به مشکلات حقوقی 117 مددجوی کمیته امداد مازندران

(سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹) ۰۶:۳۲

رئیس اداره حقوقی کمیته امداد مازندران گفت: 260 مورد مکاتبه از سوی نمایندگان مازندرانی در مجلس شورای اسلامی در بخش حقوقی به کمیته امداد استان صادر شد که از این تعداد به امور 117 مددجو رسیدگی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، جواد اسدی، رئیس اداره حقوقی کمیته امداد مازندران اظهار داشت: ازمجموع اقدامات انجام شده تعداد 76 مکاتبه دیگر در دست اقدام بوده و 67 نفر از افراد معرفی شده هم شرایط لازم و قانونی برای دریافت خدمات را نداشتند.

وی افزود: مکاتبات نمایندگان در بخش کمک های بلاعوض، وام اشتغال، هزینه های زندگی ،درمانی، مسکن و هزینه های اعلام استحقاق برای تحت پوشش قرار دادن برخی افراد بوده است.

رئیس اداره حقوقی کمیته امداد مازندران، تصریح کرد: 50 وکیل نیکوکار در استان نیز در زمینه پیگیری و مشاوره حقوقی مددجویان همکاری دارند و تاکنون کمک هایی در بخش های مختلف حقوقی و معاضدت حقوقی از طریق وکلای نیکوکار به مددجویان ارائه شده است.

وی با بیان اجرای مجازات های جایگزین حبس هم گفت: برخی از قضات آرای خوبی به استناد ماده 79 قانون مجازات اسلامی در مورد مجازات جایگزین حبس برای ارائه خدمات به مددجویان صادر کردند.

اسدی گفت: تفاهم نامه ای هم در این زمینه با رئیس کل دادگستری مازندران تنظیم شد تا با همکاری قضات استان بخشی از مشکلات مددجویان مرتفع شود.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید