امروز یکشنبه ,۱۷ اسفند ۱۳۹۹
دوشنبه / ۴ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۷
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۸۰۶۸۵
گزارشگر : ۱۰۵

تفاهم نامه همکاری دانشگاه مازندران و کمیته امداد استان امضا شد

(دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹) ۱۴:۳۷

در دیدار مدیر کل کمیته امداد مازندران با نوذری ، رئیس دانشگاه مازندران تفاهم نامه همکاری بین این نهاد و دانشگاه مازندران امضا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حجت الاسلام عالیشاه در حاشیه این دیدار اظهار داشت: باید با برنامه ریزی مناسب از تمام ظرفیت دانشگاه ها بمنظور خدمات رسانی به نیازمندان استفاده کرد.

وی افزود:۸۳هزار خانوار در استان تحت حمایت این نهاد قرار دارند و از خدمات در بخش های گوناگون بهره مند هستند.


حجت الاسلام عالیشاه به پرداخت مستمری به مددجویان اشاره کرد و گفت:مددجویان یک نفره 73هزار تومان ،دونفره 83هزار تومان ، سه نفره 97 هزار تومان ،چهارنفره 113 هزار تومان، پنج نفره و پنج نفره به بالا با کمک دولت ۵۶۰هزار تومان مستمری دریافت می کنند.


وی با بیان اینکه چهار هزار نیازمند فاقد مسکن در استان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند ،گفت:کلنگ احداث هزار واحد مسکن مددجویی به زمین زده شد و با کمک و همدلی یکدیگر این تعداد مددجو صاحب خانه می شوند.


وی به طرح ایران همدل اشاره کرد و افزود:با کمک همه مازندرانی های نیکوکار در تلاشیم تا سرانه ایتام را افزایش دهیم و این مار با کمک و همدلی امکانپذیر است.

مدیرکل کمیته امداد مازندران تصریح کرد: ۷۱ درصد کمکهای کمیته امداد مردمی و ۲۹درصد آن کمک دولتی است و در تلاشیم تا هم افزایی لازم انجام شود‌.


حجت الاسلام عالیشاه بیان داشت:۸۵۰۰دانش آموز و ۱۶۰۰دانشجو در استان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از خدمات فرهنگی این نهاد بهره مند هستند.وی افزود: ۳۲۰مرکزنیکوکاری در استان ایجاد شد و این مراکز، آمایش محله را انجام می دهند و براساس شناسایی ظرفیت های محلات، مشکلات مددجویان را با استفاده ظرفیت همان محله برطرف می کنند.

دکتر نوذری رئیس دانشگاه مازندران هم در حاشیه این دیدار گفت:دانشگاه نهادی در درون جامعه است و فعالیت های آن نیز باید مبنی بر تعامل جامعه باشد.

وی افزود :از ظرفیت های عظیم جامعه در مسیری باید استفاده شود که نیازمندی در جامعه نداشته باشیم که بخشی به عهده حاکمیت و بخشی نیز براساس فرهنگ دینی و اسلامی ما در چهار چوب وقف و کمک مومنانه و موارد مشابه توسط مسلمانان و آحاد جامعه در حال انجام است.

وی افزود:دانشگاه مازندران بعنوان دانشگاه جامع و معین استان که راهبری آموزش عالی استان را بعهده دارد، پیشگام عقد قرار داد با کمیته امداد استان شد تا در مسیر کمک به فعالیت های فاخر این نهاد مانند اشتغال زایی ، بهبود معیشت محرومان ، فرهنگی ، آموزش، حمایت و‌‌.‌.. با این نهاد همکاری کند.

وی گفت:این موارد در قالب این تفاهم نامه گنجانده شده و این اقدام یک اقدام کاملا فرهنگی بوده و در راستای توصیه دین مبین اسلام و منویات حضرت امام و مقام معظم رهبری است.ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید