امروز یکشنبه ,۱۷ اسفند ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۶
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۸۰۵۵۸
گزارشگر : ۴۸۷
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اعلام کرد:

درآمد 12 میلیارد تومانی مددجویان کمیته امداد از پرورش کرم ابریشم

(سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹) ۱۴:۲۶

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در مراسم امضای تفاهم‌نامه با وزارت جهاد کشاورزی گفت: نوغان‌داران تحت حمایت کمیته امداد سال گذشته ۱۲ میلیارد تومان از طریق پرورش کرم ابریشم درآمد کسب کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، تفاهم‌نامه همکاری بین کمیته امداد و وزارت جهاد کشاورزی با هدف توسعه صنعت پرورش کرم ابریشم و فرآورده‌های ابریشمی و توسعه اشتغال و برای خانواده‌های تحت حمایت، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
 
حجت‌اله عبدالملکی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در این مراسم با اشاره به اینکه یکی از طرح‌های شاخص حوزه اشتغال مددجویان، صنعت پرورش کرم ابریشم و تولید فرآورده‌های ابریشمی است، گفت: نوغان‌داران تحت حمایت کمیته امداد سال گذشته ۱۲ میلیارد تومان از طریق پرروش کرم ابریشم درآمد کسب کردند.
 
وی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در صنعت نوغانداری برای افزایش درآمد خانواده‌های تحت حمایت افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه تا سال ۱۴۰۰ بیش از ۶ هزار خانوار تحت حمایت از درآمدهای حاصل از این صنعت بهره‌مند خواهند شد.
 
وی ادامه داد: مددجویان نوغاندار کمیته امداد در دو سال گذشته بیش از 13 درصد نیاز کشور در زمینه محصولات ابریشمی را تولید کرده‌اند که امیدواریم با اجرای این تفاهم‌نامه و تامین نهاده‌های تولید، سهم مددجویان از بازار نوغانداری کشور افزایش یابد.
 
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد تاکید کرد: در حال حاضر مددجویان کمیته امداد در بیش از ۱۴ استان با توجه به موقعیت جغرافیایی مساعد برای پرورش کرم ابریشم، به فعالیت نوغانداری مشغولند که می‌توانیم از طریق انجام آموزش‌های لازم، نظارت بر فرآیند تولید و ارائه تسهیلات مورد نیاز در قالب این تفاهم‌نامه، به توسعه این صنعت و پایداری درآمد آنان کمک کنیم.
 
عبدالملکی با بیان اینکه میزان درآمد حاصل از طرح‌های جاری اشتغال مددجویان در چهار سال گذشته به بیش از هفت برابر رسیده است، گفت: امسال میزان درآمد طرح‌های جاری اشتغال مددجویان به ۱۷ هزار و ۵۰۰  میلیارد تومان و میزان پایداری طرح‌ها نیز به ۹۵ درصد رسیده است.
 
وی به اجرای طرح شناسایی مزیت‌های شغلی در ۴۲۹ شهرستان توسط کمیته امداد اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح بیش از ۵۰ مزیت شغلی برای مددجویان در مناطق مختلف کشور شناسایی شده است .
 
مرتضی رضایی، معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی نیز در این مراسم گفت: نهاده‌های مورد  نیاز مددجویان نوغاندار در قالب تفاهم‌نامه همکاری از سوی وزارت جهاد کشاورزی تامین می‌شود.
 
وی با تاکید بر ضرورت بسترسازی برای توسعه اشتغال‌زایی در حوزه‌های کشاورزی افزود: برگزاری  دوره‌های توانمندسازی و حمایت و معرفی طرح‌های پرورش کرم ابریشم و کارگاه‌های ابریشم خانگی برای دریافت تسهیلات از دیگر تعهدات سوی وزارت جهاد کشاورزی به شمار می‌رود.
 
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به ظرفیت‌های مددجویان کمیته امداد گفت: یکی از اقدامات موثر و مستمر جهاد کشاورزی، ایجاد بستری مناسب در حوزه کشاورزی  برای توسعه اشتغال خانواده‌های تحت حمایت است. 
 
انتهای پیام
 
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید