امروز یکشنبه ,۱۷ اسفند ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۶:۱۲
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۸۰۵۳۷
گزارشگر : ۴۸۷
گفتگو با بانوی موفق و مددجوی کارآفرین

فرزندپروری دوشادوش کار/ تلاش بهترین مسیر برای رسیدن به توانمندی است

(دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹) ۱۶:۱۲

بانوی موفق و مجری نمونه طرح پرورش طیور در استان مازندران، تلاش را بهترین مسیر برای رسیدن به توانمندی و خودکفایی می‌داند و با عشق به فرزند و انجام مسئولیت‌های سخت شغلی و خانوادگی، هر روز قوی‌تر از گذشته به مسیر خود ادامه می‌دهد.

وی می‌گوید مهرورزی و عشق به فرزند در او چنان انگیزه‌ای ایجاد کرد که نه تنها مصائب کار و تلاش سخت را برای انجام مسئولیت‌های مادرانه به جان خرید بلکه در این مسیر هر روز بیشتر از روز گذشته قوی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، بیش از یک میلیون نفر از خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند؛ مادرانی که با تلاش، ایثار و محبت بی‌نهایت خود درس نوع‌دوستی را به فرزندان فردای میهن می‌آموزند و از روح و جانشان برای رشد و تعالی آنها مایه می‌گذارند.
صغری کاویان یکی از زنان سرپرست خانوار است که برای 10 خواهر و برادر و تک فرزند خود مادری کرده و توانسته با تلاش و پشتکار در کنار استقلال مالی و اقتصادی و تامین معاش زندگی خود، موفقیت‌های چشمگیری را در ارتقای فرهنگی و ارزش‌های اخلاقی و انسانی به فرزندان خود کسب کند.
وی که در شهر چمستان واقع در استان مازندان زندگی می‌کند اکنون پس از ۱۷ سال تلاش بی‌وقفه توانسته است جزو یکی از پرورش دهندگان اصلی مرغ و طیور منطقه باشد.
این بانوی کارآفرین با اشاره به اینکه در نوجوانی با فوت مادرش همراه با پدر در مزرعه مشغول به کار شده و مسئولیت ۱۰ خواهر و برادر دیگر را بر عهده گرفته، می‌گوید: هر چند در ابتدا امرار معاش خانواده بسیار سخت بود اما با حمایت‌های کمیته امداد و راهنمایی‌های افراد خیر و نیکوکار توانستم در خانه مشغول به کار شوم و با گسترش و توسعه مشاغل خانگی که راه‌اندازی کردم در نهایت از عهده معاش خانواده بر آیم.
این زن موفق می‌گوید: پس از فوت همسرم در یک حادثه رانندگی تنها زندگی می‌کنم اما با کار و تلاش خانواده را مدیریت کردم.
خانم کاویانی درباره چگونگی طی مسیر خودکفایی خود و خانواده‌اش می‌گوید: با ایجاد رونق نسبی در کار توانستم از تسهیلات اشتغال در زمینه پرورش طیور استفاده کنم و از درآمد حاصل از آن خواهر و برادرهای خود را در زندگی به سرانجام رسانم و هزینه تحصیل و ازدواج آنها را بر عهده بگیرم.
این بانوی سرپرست خانوار ادامه می‌دهد: اکنون در کنار تنها فرزند پسرم مغازه مناسبی را راه‌اندازی کرده‌ام و از این طریق برای خود و اعضای خانواده زمینه اشتغال و کسب درآمد فراهم شده است.
وی با اشاره به اینکه پسر ۲۳ ساله‌اش در مقطع کارشناسی فارغ‌التحصیل شده و با درآمد حاصل از مغازه توانسته ازدواج کند، می‌افزاید: پسرم با استفاده از تسهیلات کمیته امداد توانست که در مقطع کارشناسی فارغ‌التحصیل شود .
وی معتقد است که در حال حاضر به بزرگترین آرزویش که همان داشتن سرپناه و فرزندی صالح و شایسته بوده با یاری خدا رسیده است.
گفتنی است بیش از ۵۰ درصد خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند. 57 درصد این افراد در روستاها به مشاغل کشاورزی و دامپرروی مشغولند. در حال حاضر بسیاری از آنان با استفاده از تسهیلات اشتغال‌زایی این نهاد به خودکفایی رسیده و در کنار فرزندپروری، با استفاده از مشاغل خانگی، امرار معاش خانواده را برعهده دارند.
انتهای پیام                           
 
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید