امروز یکشنبه ,۱۷ اسفند ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۰
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۸۰۴۰۰
گزارشگر : ۴۸۷
مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد خبر داد؛

ارائه 35 هزار کمک‌هزینه ازدواج به نوعروسان تحت حمایت در سال جاری

(دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹) ۱۱:۱۰

مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد از ارائه 35 هزار کمک‌هزینه ازدواج به نوعروسان تحت حمایت از ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مجید ملکشاهی با بیان اینکه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با رویکرد خانواده‌محور در کمیته امداد پیگیری می‌شود، افزود: در حال حاضر  ۲ میلیون و ۱۷۴ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد هستند که بیش از نیمی از آنها زنان سرپرست خانوار هستند.
 
وی به سیاست‌های تشویقی کمیته امداد و توجه این نهاد به کانون خانواده اشاره کرد و ادامه داد: یک میلیون و 100 هزار زن سرپرست خانوار از حمایت‌های کمیته امداد برخوردار هستند که می‌توان در کنار توانمندسازی اقتصادی با تمرکز بر اشتغال خانگی، از طریق تشویق به تشکیل خانواده به توانمندسازی آنان کمک کرد.
 
مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد از ارائه 35 هزار کمک‌هزینه ازدواج به نوعروسان تحت حمایت از ابتدای سال جاری خبر داد و تاکید کرد: اهدای بسته‌های حمایتی و ارایه مشاوره‌های لازم از جمله اقدامات انجام شده در این راستا است.
 
وی به دیگر اقدامات حمایتی این نهاد برای زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و گفت: در سال جاری ۷۸ هزار زن سرپرست خانوار از خدمات ودیعه مسکن و کمک اجاره بهره‌مند شدند.
 
ملکشاهی خاطرنشان کرد: حداقل میزان مستمری در سال ۹۹ زنان سرپرست خانوار ۱۹۸ هزار تومان و حداکثر آنان 617 هزار تومان بوده است که معتقدیم دولت و مجلس باید مستمری خانواده‌های تحت حمایت از جمله زنان سرپرست خانوار را افزایش دهند.
 
وی از ارائه سبد کالای حمایتی برای زنان سرپرست خانوار در دوران کرونا خبر داد و افزود: یکی دیگر از اقداماتی که کمیته امداد برای رفاه زنان سرپرست خانوار انجام می‌دهد، پیگیری برای معافیت خدمت سربازی فرزندان این افراد است که در همین راستا از ابتدای سال جاری تاکنون 2350 نفر از فرزندان زنان سرپرست خانوار از سربازی معاف شده‌اند.
 
مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به فرزندان زنان سرپرست خانوار را از دیگر اقدامات برای توانمندسازی این خانواده‌ها دانست و اظهار کرد: به پسران جوان این خانواده‌ها علاوه بر آموزش‌های شغلی و خدمات معافیت سربازی، کمک‌هزینه ازدواج نیز پرداخت می‌شود.
 
انتهای پیام
 
 
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید