امروز یکشنبه ,۱۷ اسفند ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۷
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۸۰۱۱۰
گزارشگر : ۴۸۷
آیت‌الله علوی گرگانی در دیدار با مدیرکل امور اجرایی زکات:

عمل به فریضه زکات فقر را در کشور ریشه‌کن می‌کند

(چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹) ۱۱:۰۷

آیت‌الله العظمی علوی گرگانی از مراجع عظام تقلید گفت: اگر حق زکات در کشور به درستی ادا شود حتی یک فقیر در جامعه پیدا نخواهید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، آیت‌الله العظمی علوی گرگانی با اشاره به نقش محوری زکات در اقتصاد جامعه اسلامی گفت: طبق کلام معصوم (ع) اگر حق زکات ادا شود حتی یک فقیر در جامعه پیدا نخواهید کرد.

وی تاکید کرد: در توزیع زکات باید دقت کنید که به فرد نیازمند واقعی برسد؛ حسن عمل و رفتارتان با جامعه طوری باشد که در احیای فریضه زکات موفق شوید.

وی با بیان خاطره‌ای از سابقه فعالیت خود در تصدی امر زکات تصریح کرد: برای انجام این کار مهم هرگز ناامید نشوید و به صورت جدی پیگیری کنید.

آیت‌الله علوی گرگانی با بیان اینکه بی‌عدالتی و اسراف در این امور باعث نارضایتی مردم می‌شود، تاکید کرد: مراقب باشید خطا و اشتباهی نداشته باشید چرا که مردم امروز چشمانی تیزبین دارند.

وی اضافه کرد: گزارش خدمات خود را به مردم بدهید تا از کارهای شما مطلع باشند؛ اگر مردم ببینند شما مسئولان در خدمت به آنها پیشقدم هستید، خودشان با میل و رغبت به شما کمک می‌کنند.

حجت الاسلام محمدطاها مهری، مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد نیز در این دیدار با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به اجلاس سالانه‌ زکات و انتقاد از کم‌کاری در امر اقامه‌ زکات انتقاد که فرمودند «نظام جمهوری اسلامی باید این فریضه‌ بزرگ را در سرلوحه‌ برنامه‌های خود قرار دهد. متاسفانه در مباحث فقاهتی و معرفتی و همچنین در نهضت احیای زکات، کم کاری کرده‌ایم.» ادامه داد: زکات باید سرلوحه فعالیت‌های مسئولان جمهوری اسلامی قرار بگیرد تا این فریضه الهی احیا شود.

مهری تلاش متولیان زکات در کشور را یادآور شد و گفت: فرهنگ‌سازی، ترویج، تبلیغ و تبیین کارکردهای زکات به عنوان نظام مالیه اسلام از اولویت‌های اداره کل اجرایی زکات کمیته امداد است‌.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید