امروز پنج شنبه ,۲ بهمن ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۲۴ دی ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۷
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۹۸۱۳
گزارشگر : ۸۰
امام جمعه تاکستان:

برای خدمت به محرومان نباید از هیچ فرصت و خدمتی دریغ کنیم

(چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹) ۱۰:۰۷

امام جمعه تاکستان گفت: در جریان رسیدگی به امور نیازمندان، باید خود را در خدمت محرومان بدانیم و بدون محدودیت از هیچ فرصت و خدمتی دریغ نکنیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ آیت ا... علی اسلامی در دیدار مدیرکل کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: خدمت در کمیته امداد یک افتخار است و باید سرتان را بالا بگیرید چراکه خدمت به محرومان فخر و ارزش است.

وی ادامه داد: همین کارهاست که دستگیر ما در روز وانفساست، اگر امروز شغل و حرفه شما با خدمت به محرومان گره خورده است باید خداوند سبحان را شکرگذار باشید و هیچ گاه از داشتن ارباب رجوع خسته نشوید.

امام جمعه تاکستان اضافه کرد: در جریان رسیدگی به امور نیازمندان، باید خود را در خدمت محرومان بدانیم و بدون محدودیت از هیچ فرصت و خدمتی دریغ نکنیم.

وی افزود: لازم است برای خدمت به محرومان در زمینه هایی مانند مسکن از هم افزایی و مشارکت مردم و خیرین استفاده شود تا بستر امدارسانی به محرومان با کار جمعی پرقدرت و پردوام تر استمرار یابد.

آیت ا... اسلامی با اشاره به ضرورت امداد رسانی به محرومان عنوان کرد: دشمن می خواهد با تحریم و فشارهای اقتصادی زمینه نارضایتی مردم را فراهم کند ولی ما نباید اجازه دهیم سفره مردم کوچک شود نباید اجازه دهیم مردم در سختی بیافتند.

وی تصریح کرد: دشمن می خواهد باظلم به مردم، بستر فتنه گری را فراهم کند از این رو لازم است بیشتر به فکر مردم باشیم چراکه خدمت در هر شرایطی یک وظیفه برای مسئولان است و اگر کوتاهی کنیم در درگاه الهی باید پاسخگو باشیم.

در ادامه رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین اظهارکرد: در سال جاری قریب به  23 میلیارد تومان زمات در سطح استان جمع آوری شده است که امیدواریم با تلاش همکاران و همکاری ائمه محترم جمعه ، بتوانیم با جذب زکات بیشتر بستر خدمات بهتر و بیشتری به نیازمندان داشته باشیم.

حجت الاسلام باب اله شهسواری تصریح کرد: استان قزوین در بحث جمع آوری زکات نقدی رتبه سوم کشور و در بحث تشکیل شورای زکات در روستاهای استان رتبه هفتم را کسب کرده است.

وی اعلام کرد: در شهرستان تاکستان 60 درصد زکات جمع آوری شده برای محرومان هزینه شده است که امیدواریم کشاورزان ما ضمن پرداخت زکات، به هزینه کرد آن برای محرمان نیز توجه بیشتری داشته باشند.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: از دیدگاه این نهاد مهمترین رویکرد در حوزه زکات ادای تکلیف و دستور الهی است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید