امروز پنج شنبه ,۲ بهمن ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۳ دی ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۹
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۹۸۰۰
گزارشگر : ۹۳
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر:

اطلس آسیب‌های اجتماعی تدوین شود

(سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹) ۱۴:۰۹

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در راستای شناسایی چالش های فرهنگی، نیاز است که اطلس آسیب های اجتماعی تدوین شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر ظهر امروز در نشست قرارگاه فرهنگی و تربیتی استان بوشهر اظهار داشت: با تدوین اطلس آسیب‌های اجتماعی، فضای مناسب برای اقدامات موثر و راهبردی در زمینه‌های فرهنگی ایجاد می‌شود. 

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر افزود: اگرچه جامعه هدف برای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی تابعی از سن، جنس و نوع شغل نیست اما با توجه به خطرپذیری سنین زیر ۱۸ سال، نیاز است که فعالیت‌های فرهنگی با اولویت در این بخش دنبال شود. 

وی تصریح کرد: هر نوع غفلت سبب می‌شود که با چالش‌های وسیع فرهنگی، اجتماعی و اتلاف منابع انسانی مواجه شویم که در دراز مدت نمی‌تواند تامین کننده نیازهای جامعه باشد. 

لطفی ادامه داد: تمرکز بر فعالیت‌های فرهنگی مورد نیاز جامعه و به خصوص در سنین زیر ۱۸ سال سبب می‌شود که زمینه پیشگیری و مراقبت، زمینه توانمندسازی کودکان، نوجوانان و جوانان برای ورود به جامعه فراهم شود. 

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر ادامه داد: در این مسیر نیاز است که در کنار استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر، از توان نیروهای مردمی و به خصوص گروه‌های جهادی و سازمان‌های مردم نهاد غیرسیاسی نیز استفاده شود. 

لطفی یکی از مهمترین کارکرد قرارگاه فرهنگی و تربیتی استان بوشهر، شناسایی و پرورش نخبگان فرهنگی و معرفی این افراد به عنوان سفیران فرهنگی عنوان کرد و ابراز داشت: ساختار مدرنیته، مخاطرات خاصی نیز با خود همراه دارد که بیشترین تاثیر آن در عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی بر جای می‌گذارد که برای کاهش این مخاطرات نیاز است شناسایی و مدیریت به هنگامی انجام شود. 

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به وضعیت کرونایی حاکم بر کشور و تاثیر مستقیم بر آموزش و پرورش دانش آموزان، اظهار داشت: انتشار ویروس کرونا، سبب روی آوردن دانش آموزان به آموزش برخط با استفاده از تجهیزات الکترونیکی مانند تبلت و گوشی همراه شده که در کنار فواید وسیع آن خالی از آسیب نیز نمی‌باشد. 

وی افزود: ورود دانش آموزان به شبکه‌های اجتماعی اجتناب ناپذیر است اما نیاز است که با شناسایی مخاطرات حضور دانش آموزان در این شبکه ها، با آموزش‌های کاربردی معظلات و چالش‌های موجود نیز به دانش آموزان با زبانی ساده گفته شود تا در معرض آسیب قرار نگیرند. 

لطفی با اعلام این که حدود ۶ هزار و ۵۰۰ دانش آموز تحت پوشش این نهاد قرار دارند، گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های کمیته امداد، توجه به آموزش‌های فرهنگی این خانواده‌ها است که با وجود کانون‌های تربیتی در ایام غیر کرونایی و کرونا، اقدامات مثبت خوبی برای توانمندسازی فرهنگی این خانواده‌ها انجام می‌شود. 

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید