امروز چهارشنبه ,۱ بهمن ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۳ دی ۱۳۹۹ / ۱۶:۲۷
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۹۷۹۲
گزارشگر : ۷۸

ضرورت همکاری بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغال مددجویان/63 درصد اعتبارت بانکی مددجویان جذب شد

(سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹) ۱۶:۲۷

کارگروه بررسی تسهیلات اشتغال کمیته امداد (بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه) به ریاست مدیر کل کمیته امداد خراسان شمالی و با حضور بانک های عامل استان به منظور ارزیابی عملکرد بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغال، توازن در جذب اعتبارات و هدفگذاری در قالب یک برنامه زمان بندی شده برای جذب 100 درصدی این اعتبارات برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در این نشست به ارائه عملکرد و فعالیت بانک ها در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال و رفع موانع دست و پاگیر بانکی تاکید کرد و گفت: می طلبد بانک ها همکاری بیشتری در جهت تسهیل گری جذب مانده اعتبارات سال 99 داشته باشند. 

مجید الهی راد تاکید کرد: کمیته امداد به عنوان پشتوانه اعتباری بانک ها با تدابیر مدیریتی خود پیگیر معوقات اقساط مددجویان می باشد. 

وی از خدمات و همکاری بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغال قرض الحسنه مددجویان قدردانی کرد و گفت: بخش اعظمی از پیشرفت های مهم در حوزه اقتصادی در بخش اشتغال مددجویان امروز به واسطه نظام بانکی بوده است و این در حالی است که تسهیلات تکلیفی متفاوتی به عهده بانک هاست. 

وی افزود: کمیته امداد خراسان شمالی موظف است تا بازه زمانی باقی مانده تا پایان سال، متقاضیان را به بانک های عامل استان معرفی کرده و بانک ها هم تا موعد مقرر فرصت برای همکاری در این زمینه و جذب باقی مانده اعتبارات را داشته باشند. 

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با یاد آوری اینکه هم اکنون دو هزار و 65 طرح با اعتبار 97 میلیارد 630 میلیون تومان طی امسال از محل تبصره 16 بانک های عامل استان به مرحله اجرا رسیده است، افزود: هم اکنون 63 درصد اعتبارت (بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه) جذب شده است. 

وی به ارائه گزارشی از میزان جذب اعتبارات بانک های عامل استان پرداخت و افزود: بانک کشاورزی 47 درصد، بانک ملی 82 درصد، ملت 41 درصد، رفاه 96 درصد، صادرات 13 درصد، بانک سپه 57 درصد، مسکن 82 درصد، تجارت 78 درصد، پست بانک 66 درصد، مهر ایران 76 درصد، رسالت 100 درصد و توسعه تعاون 91.4 درصد و در مجموع 63 درصد اعتبارت تبصره 16 جذب شده است. 

الهی راد به استفاده از تمامی ظرفیت ها در تسریع برای پرداخت تسهیلات اشتغال مددجویان تاکید کرد و افزود: هم اکنون از جهادگران کارآفرین به عنوان ظرفیتی در توسعه اشتغال استفاده می شود. 

وی در ادامه با بیان اینکه خدمت به محرومان مرز نمی شناسد و ما برای خدمتگزاری در کمیته امداد نیازمند کار آرمانی هستیم و نیازی به مطرح شدن و دیده شدن نداریم، تصریح کرد: ایجاد فرصت شغلی مهمترین عوامل در پیشگیری از آسیب های اجتماعی از جمله طلاق و اعتیاد است. 

وی اظهار کرد: همگرایی بین بانک ها و کمیته امداد در ایجاد زمینه اشتغال خود عامل مهمی در توانمندسازی محرومان محسوب می شود. 

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی به اجرای طرح کارفرمایی و مزایای این طرح اشاره کرد و افزود: امسال با اجرای این طرح 350 نفر از مددجویان صاحب شغل می شوند. 

الهی راد اضافه کرد: این طرح با هدف توسعه اشتغال مددجویان با دو بسته تشویقی ارائه می شود که البته در مناطق ضریب 8 و بالاتر دو بسته همزمان شامل پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به کارفرمایان و پرداخت حق بیمه به مدت دو سال در قالب این سیاست ارائه می شود. 

وی در ادامه به اجرای طرح ایران مهربان در حمایت از ایتام و فرزندان محسنین اشاره کرد و گفت: این پویش به منظور افزایش سرانه کمک های حامیان با کمک و مشارکت دستگاه های اجرایی در حال اجرا است. 

وی با دعوت از کارکنان بانک های استان به منظور همکاری در طرح ایران مهربان، خواستار معرفی یک رابط توسط بانک ها به عنوان متولی انجام امورات طرح ایران مهربان شد. 

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون سرانه ایتام خراسان شمالی 360 هزار تومان است که امیدواریم با مشارکت کارکنان دستگاه های مختلف این رقم به 700 هزار تومان افزایش یابد. 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید