امروز پنج شنبه ,۲ بهمن ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۳ دی ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۱
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۷۹۷۹۱
گزارشگر : ۹۰
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی :

هیچ کاری بهتر از نیکوکاری به نیازمندان نیست

(سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹) ۱۲:۲۱

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه شهر اراک در ضبط برنامه تلویزیونی "عطر عاشقی " به میزبانی کمیته امداد استان مرکزی گفت: هیچ کاری بهتر از نیکوکاری ، رسیدگی به فقرا ، ایتام و نیازمندان در جامعه اسلامی نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه کمیته امداد 22 روز پس از پیروزی انقلاب به فرمان امام خمینی (ره) تأسیس شد، گفت: نهاد کمیته امداد یکی از برکات انقلاب و نشانگر توجه امام به محرومان است و از بدو تأسیس تاکنون منشاء خدمات ارزشمندی در حمایت از محرومان بوده است.

وی کمک به توانمندسازی محرومان را از اقدامات خوب کمیته امداد برشمرد و تصریح کرد: ایجاد اشتغال سالم و پایدار برای محرومان و ایتام بسیار مورد تأکید است و باید تلاش شود تا با کمک اشتغال و کمک به تولید، فقر در جامعه کاهش یابد.

ایشان در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در پویش مواسات و همدلی اظهار داشت: با همکاری همه سازمان‌ها و بخش‌ها در مرحله اول مواسات 170 هزار بسته بین نیازمندان توزیع شد ودر این همایش همه خیران، طلبه ها و اقشار مختلف مردم مشارکت فعال داشتند.

وی حمایت از نیازمندان و آسیب دیدگان ناشی از بیماری کرونا را یک وظیفه دینی،اجتماعی و الهی برشمرد و افزود: تاکنون با اجرای پویش مواسات و همدلی تعداد 240 هزار بسته بین نیازمندان توزیع شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت وحدت ملی در جامعه اسلامی بیان کرد: شناسایی ظرفیت‌ها و مسائل از موارد مهم است که باید به آن توجه ویژه شود و یکی از مقدس ترین وظایف ما اطاعت از رهبری فرزانه و حفظ میراث شهدای انقلاب است.

نماینده ولی فقیه در استان انقلاب اسلامی را انقلاب ارزشها برشمرد و تصریح کرد: گسترش فرهنگ توحید ، گسترش عدل و حمایت از مظلومان ، مبارزه با ظالم و مبارزه با عوامل فتنه گر و توطئه گر از مهم ترین اهداف انقلاب بوده است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید