امروز پنج شنبه ,۲ بهمن ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۳ دی ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۹۷۹۰
گزارشگر : ۸۰

مرکز نیکوکاری امام صادق (ع) آغاز بکار کرد

(سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹) ۱۱:۲۱

با حضور مسئولان حوزه علمیه قزوین و کمیته امداد استان قزوین، مرکز نیکوکاری امام صادق (ع) در حوزه علمیه امام صادق (ع) قزوین آغاز بکار کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در مراسم آغاز بکار مرکز نیکوکاری امام صادق (ع) بیان کرد: امروز نیازهای فرهنگی جامعه ما بیشتر از نیاز به مسائل اقتصادی و مالی است.

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز در جامعه فقیر مطلق نداریم ولی نیاز است متولیان امور فرهنگی وارد عمل شوند تا طرح های اقتصادی با رویکرد تقویت مسائل فرهنگی به پیش ببریم .

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: این نهاد توانمند سازی فرهنگی خانواده های تحت حمایت را در دستور کار قرار داده و امروز تمام خدمات امداد با پیوست فرهنگی به جامعه هدف ارائه می شود چرا که اعتقاد داریم تا زمانی که ارتقای فرهنگی مددجویان صورت نگیرد توانمند سازی اقتصادی مددجویان فراهم نمی شود.

وی افزود: نباید اجازه دهیم فقر مادی بستری برای استضعاف فرهنگی محرومان شود چراکه ارتقای فرهنگی زمینه ساز ارتقای زندگی مددجویان در ابعاد مختلف است.

حق گویان عنوان کرد: هم اکنون از مجموع افراد تحت حمایت نزدیک 53 درصد افراد به دلیل فوت سرپرست، 29 درصد سالمند، 11 درصد به دلیل متارکه و مطلقه و یک درصد خانواده زندانی هستند.

وی خاطرنشان کرد: مابقی افراد به دلیل سایر مشکلات تحت حمایت این نهاد هستند البته حمایت های مادی از خانواده های نیازمندان وجود دارد ولی لازم است حمایت های فرهنگی از مددجویان داشته باشیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: حفظ کرامت و عزت نفس مددجویان برای ما مهم است از این رو دست داریم کسانی که به به امداد مراجعه می کنند با پاسخی شایسته مواجه شوند.

وی اظهارکرد: از این رو به اقشار نیازمند متناسب با شرایط در محل فعالیت و زندگیشان خدمت ارائه می کنیم از این رو تلاش داریم در مکان های مختلف برای ارائه خدمات بهتر و مناسب تر به خانواده های نیازمند با کمک اهالی همان محل، مرکز نیکوکاری ایجاد کنیم.

حق گویان توضیح داد: امروز مرکز نیکوکاری در چهارمین حوزه علمیه به بهره برداری می رسد تا کمک های مردمی به طور متمرکز جمع آوری شود و با سرعت و اولویت به نیازمندان واجد شرایط اعم از طلاب نیازمند و سایر افراد محروم هزینه شود.

وی تأکید کرد: در مرکز نیکوکاری سیستم نرم افزای فراهم شده تا کمک ها ثبت و ضبط شود و این فرایند به صورت نظام مند در این نرم افزار قابل اجرا و پیگیری است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: امیدواریم با فعالیت این مرکز بستر کمک عزتمندانه و توأم با عزت برای نیازمندان فراهم شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید