امروز چهارشنبه ,۱ بهمن ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۳ دی ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۸
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۹۷۸۷
گزارشگر : ۸۸
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خبر داد

ارائه خدمت الکترونیکی به 7290 مددجوی گلستانی

(سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹) ۱۰:۴۸

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان باهدف کاهش مراجعات حضوری و افزایش سرعت در خدمت‌رسانی از ارائه ۲۶ خدمت الکترونیکی این نهاد به 7 هزار و 290 مددجو در سال جاری خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عیسی بابایی، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا ،این نهاد بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای تسریع در ارائه خدمات غیرحضوری، زمینه ارائه ۲۶ خدمت کمیته امداد استان گلستان را به صورت الکترونیکی فراهم کرده است.
وی افزود: سامانه اینترنتی "درخواست دهی مددجویان امداد" برای عدم مراجعه حضوری مددجویان به دفاتر این نهاد راه اندازی شده تا مددجویان از طریق آدرس اینترنتی e.emdad.ir   و درج کد ملی و شماره شناسنامه خود وارد سامانه شوند،پس از ثبت درخواست توسط مددجویان ، درخواست مورد نظر بلافاصله در کارتابل مددکار خانواده قرار گرفته و مورد بررسی قرار می گیرد.
بابایی عنوان کرد: با توجه به آمار های رسیده، بیشترین درخواست ها دوران شیوع ویروس کرونا در حوزه ی وام های ضروری قرض الحسنه،کمک هزینه جهیزیه،اشتغال،مسکن،کمک هزینه معیشتی و تحصیلی ،خرید لوازم ضروری منزل و درمان ثبت شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان بابیان خدمات الکترونیکی حوزه مسکن گفت: ثبت درخواست تأمین هزینه مسکن، تأمین ودیعه و اجاره مسکن و بهسازی مسکن روستایی به صورت اینترنتی قابل انجام است.
بابایی اضافه کرد: پوشش خدمات بیمه درمانی، پوشش بیماری و کمک‌هزینه درمانی ازجمله خدمات الکترونیکی حوزه درمان است.
وی عنوان کرد: مددجویان می‌توانند درخواست تسهیلات قرض‌الحسنه، کمک‌هزینه بازپرداخت تسهیلات و پرداخت وام دانشجویی خود را به صورت اینترنتی ثبت کنند.
بابایی یادآور شد: مددجویان برای دریافت خدمات مشاوره تحصیلی، ازدواج، روانشناسی و امور خانواده می توانند درخواست خود را به صورت الکترونیکی در سامانه کمیته امداد e.emdad.ir   ثبت کنند.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خاطرنشان کرد: کمک‌هزینه سفر زیارتی، خرید لوازم منزل و تأمین هزینه زندگی، کمک‌هزینه ازدواج و کمک‌ به آزادی محکومان مالی و دیه نیز از درگاه اینترنتی کمیته امداد قابل‌ارائه است.
وی با اشاره به پذیرش درخواست عمومی اشتغال به صورت الکترونیکی تصریح کرد: مددجویان می توانند برای دریافت کمک‌هزینه دانشجویی و ثبت درخواست پوشش خدمات نخبگان از این روش استفاده کنند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید