امروز چهارشنبه ,۱ بهمن ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۹۷۶۹
گزارشگر : ۸۰
در حال حاضر صورت می گیرد؛

حمایت کمیته امداد از 20 هزار سالمند

(دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹) ۱۳:۵۵

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: در حال حاضر بیش از 20 هزار سالمند تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین بوده و از خدمات متنوع این نهاد بهره مند هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در دیدار با رئیس دادگاه الموت شرقی بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) براساس رسالت خویش به دنیال خدمت رسانی مناسب و اثرگذار به نیازمندان و محرومان است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 21 هزار خانوار با جمعیتی قریب به  35 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین هستند همچنین بیش از 10 هزار خانوار با جمعیت بیش از 25 هزار نفری نیز در قالب تبصره 14 و به صورت مقطعی و موردی از این نهاد خدمات دریافت می کنند که در مجموع نسبت افراد تحت حمایت به جمعیت  استان 4.6 درصد است که این رقم در منطقه الموت حدود 36 درصد است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: از مجموع جامعه مورد حمایت کمیته امداد بیش از 20 هزار نفر سالمند بوده و از خدمات متنوع این نهاد بهره مند هستند.

وی افزود: از این تعداد افراد تحت حمایت بیش از چهار هزار نفر در منطقه الموت شرقی و غربی ساکن هستند که در مجموع باید گفت که 20 درصد از سالمندان تحت حمایت در استان در منطقه الموت هستند.

حق گویان عنوان کرد: سالمندان یکی از اقشار خاص جامعه هستند چراکه توانایی کار ندارند از این رو موضوع توانمندسازی در این گروه از جامعه قابل اجرا نیست و باید حمایت های لازم از این عزیزان را ارائه کنیم.

وی تصریح کرد: این نهاد از ظرفیت های مختلف خود استفاده می کند تا خدمت مناسب را در حد توان به جامعه مددجوئی تحت حمایت ارائه کند تا بتوانند با دغدغه های کمتری زندگی کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به همکاری دستگاه قضایی و کمیته امداد امام (ره) برای خدمت به محرومان اظهارکرد: براساس تفاهم نامه همکاری دستگاه قضایی، قضات تا حد امکان از احکام جایگزین حبس به نفع محرومان صادر می کنند.

حق گویان یادآورشد: کمیته امداد امام خمینی (ره) تلاش می کند تا از ظرفیت های مختلف برای امدادرسانی به محرومان و نیازمندان استفاده کند.

انتهای پیام

/1399.10.22    

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید