امروز پنج شنبه ,۲ بهمن ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۷
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۹۷۵۶
گزارشگر : ۸۵

برش 2 تخته فرش دستباف ابریشمی در روستای مرندیز

(دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹) ۱۱:۲۷

رئیس کمیته امداد بجستان از برش 2 تخته فرش دستباف ابریشمی 24 متری با حضور مسئولان محلی در روستای مرندیز این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محمد مرتضوی در این مراسم گفت: یکی از طرح های راهبردی در کمیته امداد، حمایت از صنایع خرد و تولیدی در سال جهش تولید است،وی ادامه داد: در روستای مرندیز 130 کارگاه قالیبافی حدود 400 نفر نیروی کار از مددجویان کمیته امداد شهرستان را مشغول به کار کرده که این طرح در واقع علاوه بر کمک به امرار معاش و بانوان سرپرست خانوار، به احیای هنر کهن ایرانی قالی بافی کمک می کند.
در ادامه این مراسم، فرماندارشهرستان از بافندگان و عوامل ایجاد دهکده فرش در روستای مرندیز تشکر کرد و افزود: بافت این  2 تخته فرش نفیس در ابعاد بزرگ، نشان از همت والای بانوان روستای مرندیز است.
همچنین، زینب حسن زاده، مدیر عامل شرکت زیباف مرندیز از طرح مشارکتی 8 نفر از بانوان قالیباف و نحوه مدیریت طرح در طول یکسال که منجر به بافت 2 تخته فرش 24 متری با نخ ابریشم شد، گفت و افزود: سود حاصل از فروش این فرش ها بصورت مساوی بین بافنده ها تقسیم می شود.
شایسته ذکر است: شهرستان بجستان در 285 کیلومتری مشهد مقدس واقع شده است و کمیته امداد این شهرستان از 2238 خانوار با 4995 مددجو حمایت می کند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید