امروز چهارشنبه ,۱ بهمن ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۱
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۷۹۷۵۲
گزارشگر : ۷۷
رئیس کمیته امداد اداره شهرضا عنوان کرد؛

اهدای 610 میلیون تومان جهیزیه به نوعروسان نیازمند شهرضایی

(دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹) ۱۰:۳۱

رئیس کمیته امداد اداره شهرضا: 610 میلیون تومان در قالب 85 کمک‌هزینه خرید جهیزیه و هدیه ازدواج در 10‌ماهه سپری شده از سال جاری به جوانان تحت حمایت این اداره اهدا شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عبدالرزاق میرزایی، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اداره شهرضا گفت: در 10ماهه سپری شده ازسال جاری 85 کمک‌هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج با اعتبار 610 میلیون تومان به زوج‌های جوان نیازمند پرداخت‌شده است.
وی بیان کرد: از این تعداد  54سری جهیزیه و 31 مورد هم هدیه ازدواج به فرزندان پسر خانوارهای تحت حمایت است.
میرزایی از طرف دیگر به پرداخت وام‌های ازدواج باهدف ترویج و تسهیل شرایط ازدواج اشاره کرد و افزود: وام‌های ازدواج تا سقف پنج میلیون تومان و از محل اعتبارات صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و در چارچوب وام‌های کارگشایی پرداخت می‌شود.
وی با اشاره به سهم عمده مشارکت خیران در تأمین جهیزیه زوج‌های جوان نیازمند و پرداخت وام‌های ازدواج، گفت: مردم نیکوکار با افتتاح حساب در صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، نقش بسیار مؤثری در تأمین منابع مالی برای پرداخت وام ازدواج به جوانان داشته‌اند.
رئیس کمیته امداد اداره شهرضا اظهار کرد: کلاس‌های مختلف آموزشی با موضوعاتی چون آیین همسرداری، جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی، سبک زندگی اسلامی، ازدواج سالم، فرزند پروری و اخلاق در خانواده برای زوج‌های جوان و باهدف افزایش ازدواج‌های پایدار و ترویج سبک زندگی اسلامی و کاهش آمار طلاق، برگزار می‌شود که البته در شرایط کنونی و با توجه به همه گیری ویروس کرونا و برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزاری این کلاس ها به صورت مجازی صورت می گیرد.
میرزایی با اشاره به اجرای طرح کوثر با هدف کمک به ازدواج جوانان و تأمین جهیزیه دختران تحت حمایت توسط کمیته امداد، گفت: خیران و نیکوکاران می‌توانند با مراجعه حضوری به   کمیته امداد یا با شماره گیری #0317*8877* از طریق تلفن همراه و همچنین افتتاح حساب در صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، جوانان نیازمند را در تأمین هزینه‌های ازدواج آسان یاری کنند.

انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید