امروز چهارشنبه ,۱ بهمن ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۹ / ۰۸:۵۶
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۹۷۴۷
گزارشگر : ۸۴
قائم‌مقام کمیته امداد استان سمنان خبر داد؛

دوشنبه‌های حقوقی، به میزبانی کمیته امداد و وکلای نیکوکار

(دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹) ۰۸:۵۶

قائم‌مقام کمیته امداد استان سمنان از ارائه مشاوره حقوقی به‌صورت تلفنی به مددجویان استان سمنان در روزهای دوشنبه هر هفته با حضور وکلای نیکوکار در دفاترسراسر کمیته امداد استان سمنان از ساعت 12 الی 14 خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، محمد قوسی، قائم‌مقام کمیته امداد استان سمنان با اشاره به ارائه مشاوره و خدمات حقوقی و قضایی به مددجویان، خاطرنشان کرد: کمک به احقاق حقوق جامعه مددجویی، علاوه بر تقویت روحیه این افراد به کاهش مشکلات و حتی در مواردی به توانمندی اقتصادی آن‌ها ختم می‌شود.

وی بابیان اینکه مددجویان به دلیل عدم آگاهی از حقوق قانونی خود و سردرگمی در پیچ‌وخم‌های اداری به‌محض روبرو شدن با مشکلات حقوقی و قضایی قادر به احقاق حق‌وحقوق خود نبوده و با مشکلات مختلف مواجه گشته، تصریح کرد: لذا دراینگونه موارد کارشناسان حقوقی این نهاد به‌عنوان یک مدافع مسلم حقوق محرومین، با در نظر گرفتن مقررات‌، ضمن راهنمایی و مشاوره، پیگیر مسائل حقوقی و قضایی خانواده می‌شود.

همکاری 31 وکیل نیکوکار با کمیته امداد استان سمنان

قائم‌مقام کمیته امداد استان سمنان از همکاری 31 وکیل نیکوکار با کمیته امداد استان سمنان خبر داد و گفت: در 9 ماهه سال جاری 205 خدمات حقوقی به مددجویان سمنان ارائه‌شده است.

وی بابیان اینکه مددجویان استان سمنان از 117 مشاوره حقوقی رایگان کمیته امداد بهره‌مند شدند، تصریح کرد: مشاوره‌های حقوقی ارائه‌شده برخی در قالب میز خدمت در شهرستان‌ها و مرکز استان بوده است.

محمد قوسی اذعان داشت: برای 15 فقره پرونده رأی (له)صادر و هشت حکم اجراشده است.

قائم‌مقام کمیته امداد استان سمنان از تنظیم و تهیه ۲1 دادخواست، 32 لایحه دفاعیه توسط کمیته امداد و ارائه به مراجع قضایی خبر داد و گفت: حضور و شرکت در ۶ جلسه برای رسیدگی به امور حقوقی مددجویان از دیگر خدمات به افراد تحت حمایت بود است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید