امروز چهارشنبه ,۱ بهمن ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۹ / ۰۶:۳۵
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۷۹۷۴۵
گزارشگر : ۱۰۵

مازندرانی ها 47 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

(دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹) ۰۶:۳۵

مدیر کل کمیته امدادمازندران در جلسه شورای زکات که با حضور اعضا در دفتر آیت الله لایینی نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد،گفت: مازندرانی های نیکوکار طی 9 ماهه امسال 47 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حجت الاسلام بشیر عالیشاه، مدیر کل کمیته امداد مازندران اظهار داشت: پرداخت زکات در استان طی نه ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 195 درصد رشد داشته است.

وی افزود: مجموع زکات پرداختی ۶ میلیارد و 500 میلیون تومان آن فطریه ، 112 میلیون تومان زکات واجب و 40میلیارد و 388 میلیون تومان آن مستحبی بوده است.

مدیر کل کمیته امداد مازندران تصریح کرد: زکات جمع آوری شده در بخشهای ساخت ۱۳۵واحد مسکن مددجویی، تعمیرات ۱۰۳مسکن، جهیزیه ۲۹۵مددجو، درمان سه هزار نفر، تهیه دستگاه تبلت و لوازم التحریر برای ۶۱۲نفر ، معیشت برای ۷۲ هزار و ۳۰۰ مددجو ، تهیه لوازم خانگی برای ۳۴۷۸ نفر از مددجویان و نیازمندان هزینه می شود.

وی با بیان اینکه 1600 شورای زکات در روستاها ایجاد شد، افزود:زکات جمع آوری شده برای نیازمندان همان روستا هزینه می شود.

وی گفت: 19 روحانی ثابت و 11 مبلغ در امر زکات در سطح استان در این بخش فعالیت می کنند.

حجت الاسلام عالیشاه گفت: ۸۹ درصد کل زکات برای مددجویان و نیازمندان هزینه و ۱۱درصد از کل زکات برای پروژه های عمرانی هزینه شده است.

وی گفت: با کمک خیران ۴۸۰۰دستگاه تبلت و به دانش آموزان نیازمند اهدا می شود و ۳۰۰مددجوی در نوبت دریافت جهیزیه در استان هستند که امیدواریم کمک خیران و نیکوکاران این افراد روانه خامه بخت می شوند.

مدیرکل کمیته امداد مازندران گفت: واریزِ عیدانهِ نقدی به حساب مددجویان، با همکاری و مشارکت مردم نوعدوست ، مراکز نیکوکاری، موسسات خیریه ، شورای زکات روستاها و خیران از جمله برنامه های این نهاد است.

وی افزود: تهیه و توزیع سبد کالای غذایی و بهداشتی در قالب کمک مومنانه از جمله برنامه هایی است که با مشارکت مردم نوعدوست و خیران در آستانه سال نو برای مددجویان انجام می شود.

حجت الاسلام عالیشاه با اشاره به طرح هر کارمند یک حامی معنوی گفت:۲۸۰۰نفر از ایتام و هشت هزار فرزند طرح محسنین از حمایت های مادی و معنوی حامیان برخوردار دارند.

آیت اله لایینی، نماینده ‌وی فقیه در مازندران هم دراین جلسه گفت: باید با کمکم یکدیگر و همدلی در راستای رفع مشکلات محرومان اقدام کنیم و در این مسیر با برنامه ریزی پیش رویم.

وی بیان داشت:باید خدا را شاکر باشیم که ما را وسیله ای برای رسیدگی به امور محرومان قرارداد.

آیت الله لایینی گفت:با اجرای طرح های اشتغالزا باید بتوانیم خودکفایی را در محرومان ایجاد کنیم.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید