امروز چهارشنبه ,۱ بهمن ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۱ دی ۱۳۹۹ / ۱۸:۲۲
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۷۹۷۴۳
گزارشگر : ۱۰۰

ایجاد اشتغال برای ۲۵۰ نیازمند سیروانی

(یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹) ۱۸:۲۲

رئیس کمیته امداد امام خمینی«ره» شهرستان سیروان با ارائه گزارشی از فعالیتها و برنامه های اشتغال زایی این نهاد در سیروان گفت: امسال تاکنون برای بیش از 250 مددجو و نیازمند در این شهرستان شغل ایجاد شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، نورخدا شیرمحمدی ایجاد اشتغال از طریق طرح هدایت شغلی و پرداخت تسهیلات به نیازمندان را یکی از زمینه های اشتغال مددجویان عنوان کرد و گفت:  در این زمینه و از محل صندوق اشتغال نیازمندان ، تسهیلات بانکی تبصره 16 و اشتغال پایدارروستایی برای تعداد بیش از 140 نیازمند شهرستان شغل ایجاد شده است.
وی با عنوان اینکه در این زمینه بیش از 55 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است تصریح کرد: این شغل ها عمدتاً در زمینه های صنعت ، کشاورزی ، صنایع دستی، مشاغل کوچک خانگی و خدمات بوده است.
رئیس کمیته امداد سیروان ایجاد اشتغال از طریق راهبری شغلی  را  نیز از جمله دیگر برنامه های اشتغال برشمردند و گفت: از این طریق برای 110 نفر از مددجویان جویای کار بدون پرداخت تسهیلات در زمینه بافت گلیم نقش برجسته و خدمات دامپزشکی شغل ایجاد شده است.
شیرمحمدی تعامل با کارفرمایان از طریق پرداخت حق بیمه سهم کارفرما و نیز پرداخت تسهیلات کارفرمایی جهت بکارگیری مددجویان جویای کار و مستعد اشتغال را یکی دیگر از برنامه های حوزه اشتغال کمیته امداد برشمرد و گفت: امسال تاکنون 15 نفر از مددجویان جویای شغل از این طریق بکارگیری شده اند.
وی در پایان به برنامه های آینده و پیش روی کمیته امداد سیروان برای کارآفرینی و ایجاد اشتغال بیشتر در این شهرستان اشاره کرد و گفت: شناسایی خیرین کارآفرین به منظور استفاده از ظرفیت این قشر در راستای ارائه خدمات بهتر به مددجویان، شناسایی کارفرمایان وراهبران شغلی جدید جهت کمک به ایجاد اشتغال پایدار، شناسایی مشاغل جدید و پربازده در شهرستان برای ورود مددجویان به این عرصه، شناسایی مددجویان مستعد اشتغال جهت شرکت در برنامه های اشتغال و برگزاری جلسات مکرر با ادارات و موسسات بانکی و اقتصادی به جهت تعامل بالا با این نهاد در زمینه ایجاد اشتغال پایدار مددجویان از جمله این برنامه ها است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید