امروز پنج شنبه ,۲ بهمن ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۱ دی ۱۳۹۹ / ۱۷:۱۸
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۷۹۷۳۴
گزارشگر : ۳۸

توجه به اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانواده با چرخ‌خیاطی/ چرخ خیاطی، استقلال اقتصادی زنان سرپرست خانواده‌های نیازمند

(یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹) ۱۷:۱۸

رئیس مرکز نیکوکاری سیدالشهدا (ع) از توجه ویژه‌ی این مرکز در زمینه اشتغال‌ زنان سرپرست خانوار و مددجویان تحت پوشش این مرکز دانست و گفت: یکی از افتخارات مرکز نیکوکاری سیدالشهدا (ع) این است که با ایجاد کارگاه‌های تولیدی پوشاک و صنایع‌دستی همچنین تهیه چرخ به‌صورت انفرادی و تأمین مواد اولیه در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی بومی محلی اقدامات مؤثری در خصوص اشتغال زنان سرپرست خانوار و فرزندان آنان داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد؛ مرکز نیکوکاری سیدالشهدا (ع) از سال 1396 با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) استان هرمزگان با مدیریت منصور جهانگیری که سابقه 15 ساله فعالیت در حوزه‌های اجتماعی، ارتباط با خیرین داشته به‌منظور خدمت‌رسانی به نیازمندان در محله درخت سبز راه‌اندازی گردید.

این مرکز علیرغم اینکه در شروع فعالیت در فضای محدود 12 متری آغاز به کار نموده، اکنون دارای فضای اداری و کارگاهی بیش از 200 متر بوده و با هشت پرسنل و حمایت از بیش از 700 خانوار نیازمند با بعد جمعیتی 3000 نفر خدمت‌رسانی می‌نماید.

رئیس مرکز نیکوکاری سیدالشهدا (ع) گفت: برخی از فعالیت‌های ین مرکز برای اولین بار در سطح شهرستان و یا استان انجام گردیده است ازجمله برگزاری جشن لبخند رمضان و جشن کریمانه که منجر به تأمین 42 دستگاه لوازم سرمایشی، اهدای 80 سری جهیزیه زوج‌های جوان و همچنین جذب 150 حامی برای ایتام و محسنین گردید.

جهانگیری با اشاره به توجه ویژه‌ی این مرکز نیکوکاری به اشتغال‌ خانواده‌های تحت پوشش و بخصوص زنان سرپرست خانوار گفت: یکی از افتخارات مرکز نیکوکاری سیدالشهدا (ع) این است که با ایجاد کارگاه‌های تولیدی پوشاک و صنایع‌دستی همچنین تهیه چرخ به‌صورت انفرادی و تأمین مواد اولیه در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی بومی محلی اقدامات مؤثری در خصوص اشتغال زنان سرپرست خانوار و فرزندان آنان داشته است.

وی افزود: فعالیت بخش اشتغال مرکز نیکوکاری با مجوز رسمی از سال 1397 با تولید صنایع‌دستی، لباس سنتی آغاز گردید است و اکنون تعداد 15 نفر از زنان سرپرست خانوار در دو شیفت کاری مشغول فعالیت می‌باشند.

رئیس مرکز نیکوکاری سیدالشهدا (ع) بندرعباس در قالب پیشنهاد گفت و ادامه داد: از آنجا که هدف این مرکز خدمات‌رسانی به محرومین و نیازمندان بوده، ضمن دعوت از مسئولین استانی خواستار حمایت آنان و همچنین خیرین و مردم نوع‌دوست بوده تا بتوانیم آینده‌ای روشن و امیدوار به زندگی را برای خانواده‌های نیازمند ترسم نمایم و همه می‌توانند کمک‌های خود را ببا کد دستوری #8720*8877* واریز نمایند.

 

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید