امروز چهارشنبه ,۱ بهمن ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۱ دی ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۴
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۹۷۳۰
گزارشگر : ۸۲
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان اعلام کرد؛

تشکیل بیش از ۹۰۰ شورای زکات در استان کرمان/ بیش از ۷۳ درصد زکات استان در ۹ ماهه امسال در حوزه محرومان هزینه شده است

(یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹) ۱۳:۱۴

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان بابیان اینکه بیش از ۷۳ درصد زکات استان در ۹ ماهه امسال در حوزه محرومان هزینه شده است گفت: تاکنون ۹۸۷ شورای زکات در استان کرمان تشکیل‌شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی در جلسه ستاد راهبردی زکات استان کرمان با حضور نماینده ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیرکل منابع طبیعی استان برگزار شد به نقش کمیته امداد در اقتصاد استان کرمان اشاره کرد و افزود: در حوزه اشتغال و تولیدات گیاهی و دامی اقدامات بسیار خوبی توسط مددجویان کمیته امداد استان کرمان انجام‌شده است.
دبیر شورای زکات استان بابیان اینکه 120 هزار خانوار با جمعیت حدود 300 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند گفت: ۱۰ درصد خانواده‌های نیازمند استان کرمان مددجوی کمیته امداد هستند.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان بابیان اینکه زکات یک واجب الهی فراموش‌شده است که در این زمینه به مسائل تبیینی و تبلیغی بیشتری نیاز است و تبیین آن برای کشاورز بسیار اهمیت دارد و باید مردم اقناع شوند گفت: زکات یک تکلیف دینی است و برکات آن به‌کل جامعه خواهد رسید.
وی بابیان اینکه بیش از ۷۳ درصد زکات استان در ۹ ماهه امسال در حوزه محرومان هزینه شده و مابقی نیز صرف پروژه‌های عمرانی و عامل منفعه شده است افزود: تاکنون ۹۸۷ شورای زکات در استان کرمان تشکیل‌شده است.
صادقی با اشاره به اینکه از زکات دهندگان برتر استان در بین صلاتین نماز جمعه تجلیل می‌شود و اثربخشی بسیار خوبی داشته افزود: چندین هزار اصل درخت به‌عنوان شجره طیبه برای امر زکات در استان کرمان وقف‌شده است و هر چه این درختان ثمر بدهد در زکات هزینه می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه دیدارهای چهره به چهره اثربخشی زیادی درزمینهٔ پرداخت زکات دارد گفت: کمیته امداد استان کرمان سال گذشته رتبه برتر زکات کشور را کسب کرد.
دبیر شورای زکات استان کرمان بابیان اینکه در ۹ ماهه امسال جمعاً 39 میلیارد و 900 میلیون تومان زکات در استان کرمان جمع‌آوری‌شده است گفت: زکات جمع‌آوری‌شده در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابهِ سال قبل ۱۵۹ درصد رشد داشته است.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه در جمع‌آوری زکات بحث لجستیک یکی از چالش‌ها است و نیازمند جدی به خودرو برای رفتن به روستاها هستیم گفت: مردم استان کرمان مردم نیکوکاری هستند و مشارکت بسیار خوبی برای کمک به نیازمندان دارند به‌طوری‌که طی سال گذشته با توجه به شرایط سخت اقتصادی مشارکت مردم در سرفصل‌های مختلف کمک به نیازمندان حدود ۱۶۰ درصد نسبت به سال ۹۷ رشد داشته است.
انتهای پیامایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید