امروز چهارشنبه ,۱ بهمن ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۱ دی ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۳
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۷۹۷۲۸
گزارشگر : ۸۷
مدیر کل کمیته امداد استان زنجان خبر داد؛

امضاء تفاهم‌نامه همکاری فی ما بین کمیته امداد و سازمان بسیج کارمندی استان

(یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹) ۱۲:۱۳

به‌منظور هم افزائی منابع و امکانات در جهت ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات به محرومین و نیازمندان، در راستای بهره مندی توسعه زمینه همکاری مشترک واستفاده از امکانات متقابل برای ارائه خدمات موثر حمایتی ، تفاهم‌نامه همکاری ما بین کمیته امداد استان وبسیج کارمندی منعقد گردید.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در مراسم امضاء این تفاهم‌نامه گفت: بسیج و کمیته امداد هر دو مولود مبارک انقلاب اسلامی است که ریشه در آرمان های انقلاب دارند . و این دو نهاد طی این مدت همکاری بسیار مطلوب و چشم‌گیری در راستای خدمت به جامعه هدف ونیازمندان داشته‌اند و امیدواریم در ادامه این روند، سطح همکاری‌ها با تعامل و هم‌افزایی بیشتری ارتقا یابد.

وی با اشاره به اینکه بسیج و کمیته امداد هر دو با دور اندیشی و تدبیر  حضرت امام خمینی  (ره) بنا نهاده شده اند افزود: بسیج و کمیته امداد شجره طیبه‌ای هستند که کارکردهای آنها در عرصه محرومیت‌زدایی ذائقه دهک‌های پایین جامعه را از نظام ولایی شیرین‌تر کرده و فعالیت آنها در افزایش کارآیی نظام و محرومیت زدایی  بسیار اثر گذار بوده است.

صفری  هدف از ایجاد این تفاهم‌نامه را ارتقای کارکرد اجتماعی ، توسعه و ترویج فرهنگ انفاق احسان، تعاون وهم یاری ونشر سنت های حسنه اسلامی جهت حمایت وتکریم ایتام وفرزندان محسنین ، عنوان نمود وافزود : کاهش فقر وتوسعه کمی وکیفی خدمات به گروه های هدف کمیته امداد به ویژه فرزندان ایتام ومحسنین واستفاده از فرصت ها و         مناسبت های مختلف در جهت تشریک مساعی برای ارتقاء مشارکتهای مردمی وسرمایه اجتماعی از اهداف دیگرو مهم این تفاهم نامه می باشد  .

مدیرکل کمته امداد استان زنجان به اجرای طرح هر کارمند یک حامی و پویش ایران مهربان نیز اشاره کرد و  گفت : هم اکنون بیش از 24 هزار حامی در کمک به فرزندان ایتام ومحسنین تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان را همراهی می کنند وبا اجرای پویش " ایران مهربان " وطرح هر کارمند حامی یک فرزند معنوی امیدواریم تا پایان سالجاری هیچ یتیمی بدون حامی نباشد .

وی با اشاره به اینکه زمینه کارهای خیر خواهانه به ویژه در حوزه کاری این نهاد در استان زنجان بسیار مساعد است  افزود :ظرفیت خوبی برای مشارکت کارمندان خیر ونیکوکار در استان وجود دارد که در سایه این تعامل ،همدلی وانسجام  وهمراهی خوب دستگاههای مختلف با برنامه های اجرایی این نهاد موجب شده که میانگین سرانه ایتام زنجانی دو برابر میانگین کشوری شود.

صفری ضمن قدردانی از همراهی خوب مردم استان زنجان با برنامه های این نهاد افزود: برای مشارکت در پویش ایران مهربان هر فرد می‌تواند با هر مبلغی از طریق  سایت اکرام به نشانی ekram.emdad.ir، ارسال عدد ۱ به سامانه ۳۰۰۰۳۳۳۳۲۴، تماس با شماره ۰۹۶۸۸۷ و33786602  ویا مراجعه حضوری به دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری در استان زنجان  به عنوان حامی ، یاریگر فرزندان  ایتام  ومحسنین  شود.

سرهنگ جمشیدی  مسئول سازمان بسیج کارمندی استان  نیز با قدردانی از خدمات کمیته امداد به‌ویژه در حوزه‌های طرح اکرام وایتام با پیوستن به پویش ایران مهربان گفت: این سازمان با رده های زیر مجموعه خود آمادگی دارد در جذب حامیان ایتام ومحسنین وپویش ایران همدل وطرح هر کارمند یک حامی با  کمیته امداد امام خمینی (ره) همکاری نماید. انتهای خبر

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید