امروز چهارشنبه ,۱ بهمن ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۱ دی ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۹
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۹۷۲۵
گزارشگر : ۹۶

3130 مددجوی کمیته امداد بجای دریافت ماهی، ماهیگیری آموختند؛

(یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹) ۱۱:۱۹

مدیرکل کمیته امداد استان همدان گفت: 3130 مددجوی کمیته امداد با دریافت 122 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال، بجای دریافت ماهی، ماهیگیری آموختند؛

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، پیمان ترکمانه، مدیرکل کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه 3130 شغل جدید از محل پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه در 9 ماهه اول امسال برای مددجویان ایجادشده است گفت: این طرح‌ها در حوزه‌های دام‌پروری، کشاورزی، صنایع‌دستی، خدمات، صنعت، حمل‌ونقل، مشاغل صنفی و خانگی ایجادشده است.

وی با اشاره به اینکه همواره این مطالبه عمومی مطرح بوده که کمیته امداد بجای دادن ماهی به نیازمندان، ماهیگیری را به آن‌ها بیاموزد افزود: این رویکرد همواره در دستور کار این نهاد بوده و توانمندسازی خانواده‌ها اولویت اول کمیته امداد بوده است به‌گونه‌ای که به فضل الهی تنها با استفاده از نیم درصد از منابع اشتغال کل کشور، به‌طور متوسط 33 درصد مشاغل خُرد و خانگی توسط کمیته امداد ایجادشده است.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان با تأکید بر اهمیت ایجاد مشاغل پایدار برای نیازمندان گفت: پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه تنها یک مرحله از اقدامات اساسی این نهاد برای ایجاد مشاغل پایدار است. وی در ادامه عنوان کرد برای ایجاد مشاغل پایدار برای خانواده‌های محترم تحت حمایت، هفت اقدام مهم شامل انجام مشاوره‌های شغلی، ارائه آموزش‌های رایگان، پرداخت تسهیلات، هدایت شغلی، راهبری شغلی، نظارت و بازاریابی محصولات تولیدی مددجویان در این نهاد انجام می‌پذیرد تا یک شغل پایدار و آبرومند برای مددجویان ایجاد گردد.

ترکمانه با تأکید مجدد بر اهمیت ایجاد مشاغل پایدار برای نیازمندان افزود: از سال 1398 باهدف استفاده از توان و ظرفیت کارآفرینان حرفه‌ای در کشور، طرح راهبری شغلی هم در حال اجراست که از این طریق، مددجویان مستعد اشتغال در کلیه زمینه‌ها به کارآفرینان حرفه‌ای معرفی می‌شوند. کارآفرینان حرفه‌ای در این طرح، مددجویان را در اجرای طرح‌های خود به شکل مطلوبی راهبری می‌نمایند تا در مدت‌زمان کوتاه‌تری منافع اقتصادی بیشتری به دست آورده و شغل پایدارتری داشته باشند.

وی در پایان بابیان اینکه مشاغل دانش‌بنیان و نوآورانه نیز در کمیته امداد به‌صورت جدی موردحمایت قرار می‌گیرند اضافه کرد: ایجاد اولین مرکز نوآوری اجتماعی در کشور در استان همدان، باهدف حمایت از این قبیل مشاغل، گویای توجه ویژه این نهاد به مشاغل نو و مبتنی بر استفاده از فناوری‌های نوین است که خوشبختانه زمینه‌ساز ورود فرزندان تحصیل‌کرده خانواده‌های تحت حمایت به عرصه اشتغال شده است.

ترکمانه ابراز امیدواری کرد تا پایان سال 1399 جشن خودکفائی 2500 خانواده موفق در عرصه اشتغال استان با حضور این عزیزان و برخی شخصیت‌های ملی و استانی برگزار گردد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید