امروز چهارشنبه ,۱ بهمن ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۱ دی ۱۳۹۹ / ۰۹:۴۷
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۹۷۲۲
گزارشگر : ۸۰
طی 9 ماهه سال جاری؛

زکات استان قزوین به مرز 23 میلیارد تومان رسید

(یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹) ۰۹:۴۷

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین گفت: طی 9 ماهه سال جاری زکات جمع آوری شده در استان قزوین به مرز 23 میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام باب اله شهسواری در دیدار با امام جمعه نرجه بیان کرد: زکات دستور الهی است که همراه با نماز در قرآن از آن ذکر و یاد شده است.

وی ادامه داد: با تلاش های انجام شده در نقاط مختلف استان، طی 9 ماهه سال جاری زکات جمع آوری شده در استان قزوین به مرز 23 میلیارد تومان رسیده است.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: این میزان زکات جمع آوری شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته 61 درصد رشد داشته است و پرداخت زکات از سوی کشاورزان و باغ داران همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به اهمیت زکات افزود: قرآن بیانگر این نکته ظریف است که پرداخت خالصانه و سخاوتمندانه زکات و ادای شایسته و آگاهانه حقوق مالی و اقتصادی به محرومان، دنیای وجود انسان را از بداندیشی و بد رفتاری کم می کند، به او نوعی آرامش روان و خشنودی وجدان می دهد و به سوی بالندگی انسانی اش اوج می بخشد.

حجت الاسلام شهسواری عنوان کرد: قرآن در ترسیم این ارمغان وصف ناپذیر زکات، خطاب به پیامبر می فرماید: "از دارایی های آنان زکات و صدقه ای دریافت دار، که بدین وسیله آنان را پاکیزه و پالایش می سازی"؛ این بیان خداوند سبحان نشان می دهد که زکات امر واجب بوده و وظیفه حکومت است که آن را بگیرد.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: از همین رو خداوند سبحان در قرآن کریم می فرماید که انسان سخت آزمند آفریده شده و هنگامی که بدی به او رسد، سخت بی تابی می کند و هنگامی که خیری به او رسد سخت بازدارنده است، این بیان الهی تنها نمازگزاران راستین را استثناء می داند.

 وی یادآورشد: هدف کمیته امداد امام خمینی (ره) از جمع آوری زکات ، اجرای دستور الهی و فراهم آوردن بستر مناسبی برای ارتقای خدمت رسانی به محرومان است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید