امروز چهارشنبه ,۱ بهمن ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۱ دی ۱۳۹۹ / ۰۹:۴۴
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۹۷۲۱
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

فرهنگ انفاق حاکم شود، فقیر نخواهیم داشت

(یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹) ۰۹:۴۴

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: اگر فرهنگ انفاق و نیکوکاری در جامعه حاکم باشد بسیاری از مشکلات رفع شده و تبدیل به یک معضل در خانواده و جامعه نمی شود .

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در دیدار با امام جمعه نرجه بیان کرد: آنچه از فعالیت های نیکوکارانه اقشار مختلف مردم و ائمه محترم جمعه حکایت دارد، نشان از عزم و همدلی برای کمک به هم نوعان در سطح استان و از جمله در شهر است.

وی ادامه داد: تلاش های مردمی نرجه گویای این واقعیت است که فرهنگ همدلی و نوع دوستی در این منطقه ستودنی است و بستر ایجاد یک مرکز نیکوکاری و رشد همدلی ها برای رفع محرومیت و فقر در منطقه وجود دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین افزود: اگر فرهنگ انفاق و نیکوکاری در جامعه حاکم شود بسیاری از مشکلات رفع شده و تبدیل به یک معضل در خانواده و جامعه نمی شود .

وی اضافه کرد: اگر مشکلی برای شخص پیش بیاید و نزدیکان و دوستان به داد او برسند، مشکل پیش آمده برای این فرد به معضلی در زندگی او تبدیل نخواهد شد و شرایط او را سخت تر نمی کند و این امکان را می دهد که پس از رفع مشکل سریع تر به شرایط عادی بازگردد.

حق گویان عنوان کرد: برای رفع محرومیت باید با کار جمعی و همت و تلاش گروهی در میدان کار حاضر باشیم و محدودیتی برای خدمت رسانی به محرومان قائل نشویم.

وی تصریح کرد: منابع کمیته امداد محدود است و کمک به نیازمندان نیز تنها با مساعدت مالی حل نمی شود؛ اگر اجازه ندهیم طلاق و اعتیاد گریبان خانواده ها را بگیرد بخش قابل توجهی از مشکلات پیش گیری می شود، اگر صاحبان مشاغل برای اشتغال نیازمندان اقدام کنند و به فراخور شرایط و توان زمینه اشتغال حتی یک مددجو را فراهم کنند، بسیاری از مشکلات نیازمندان حل می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: خدمت به محرومان نیازمندان کار جمعی و برای کسب رضای الهی است، اگر چنین رویکردی در کار باشد قطع یقین موفقیت حاصل خواهد شد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید