امروز پنج شنبه ,۲ بهمن ۱۳۹۹
شنبه / ۲۰ دی ۱۳۹۹ / ۱۴:۵۰
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۷۹۷۱۴
گزارشگر : ۴۸۷
مدیرکل هدایت شغلی کمیته امداد اعلام کرد:

برگزاری دوره‌های آموزش کسب و کار برای 145 هزار مددجو در 9 ماهه سال جاری

(شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹) ۱۴:۵۰

مدیرکل هدایت شغلی کمیته امداد با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی کسب و کار برای 145 هزار نفر از مددجویان در 9 ماهه سال جاری گفت: در نیمه نخست امسال 2700 نفر از مددجویان سرباز، دوره‌های مهارت‌آموزی حین خدمت را گذراندند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علیرضا رمضانی با بیان اینکه سال گذشته 180 هزار مددجو از دوره‌های آموزشی کسب و کار برخوردار شدند، افزود: این دوره‌های آموزشی در راستای برنامه‌های راهبردی-عملیاتی برای ایجاد اشتغال و خودکفایی و با هدف رفع مشکل بیکاری مددجویان در سطح کشور برگزار می‌شود.

مدیرکل هدایت شغلی کمیته امداد با اشاره به اینکه آموزش برای کارآفرینی و توانمندسازی اقتصادی مددجویان از اولویت‌های حوزه خودکفایی و اشتغال کمیته امداد است، اظهار کرد: تا پایان سال 200 هزار شغل در کشور برای مددجویان راه‌اندازی خواهد شد؛ از این رو آموزش مجریان طرح‌های اشتغال از طریق برگزاری کارگاه‌های آموزشی و توانمندسازی ضروری است.

وی با بیان اینکه کارگاه‌های آموزش کسب و کار متناسب با نیاز بازار کار برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد برگزار می‌شود، ادامه داد: در همین راستا، تفاهم‌نامه‌ای با برخی از دستگاه‌های از جمله  جهاد دانشگاهی، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و وزارت کار با هدف بالابردن مهارت مددجویان منعقد شده است.

رمضانی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده از سوی کمیته امداد برای آماده‌سازی مددجویان و حضور آنها در بازار کار گفت: انجام مراحل نیازسنجی شغلی، مزیت‌سنجی محلی (آمایش سرزمین)، مشاوره شغلی، ارزیابی شغلی و ارزیابی طرح‌های اقتصادی از جمله اقداماتی است که برای آماده‌سازی این مددجویان انجام می‌شود.

وی افزود: همچنین کاریابی، تامین مالی، ضمانت تسهیلات، مشاوره فنی و بازاریابی از دیگر مراحل این فرآیند است .

مدیرکل هدایت شغلی کمیته امداد با اشاره به مهارت‌آموزی و توانمندسازی سربازان تحت حمایت در دوران خدمت وظیفه در قالب طرح «سرباز ماهر»، تاکید کرد: در شش ماهه نخست امسال بیش از 2700 نفر از سربازان مددجو دوره آموزشی کسب و کار را گذراندند. 

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید