امروز پنج شنبه ,۲ بهمن ۱۳۹۹
شنبه / ۲۰ دی ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۱
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۷۹۷۰۵
گزارشگر : ۸۷
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان خبرداد؛

ایجاد 2200فرصت شغلی برای مددجویان زنجانی

(شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹) ۱۱:۴۱

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در همایش دهیاران شهرستان ایجرود که با حضور دکتر خاتمی نماینده مردم شهرستان‌های ماه‌نشان وایجرود در مجلس شورای اسلامی و فرماندار این شهرستان برگزار شد از ایجاد 2200فرصت شغلی جدید بااعتبار بیش از 64میلیارد 500میلیون تومان خبرداد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، هدایت صفری ، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در همایش  دهیاران روستاهای  تابعه شهرستان ایجرود که با حضور دکتر خاتمی نماینده مردم شهرستان‌های ماه‌نشان وایجرود در مجلس شورای اسلامی برگزار شد . با تسلیت ایام فاطمیه و سالگرد شهادت سردار مقاومت  شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: راهبرد اصلی کمیته امداد توانمندسازی و ایجاد درامد باثبات برای خانواده‌های تحت حمایت از طریق ایجاد اشتغال می‌باشد.

وی سه عنصر اشتغال ، مسکن و فرهنگی را از ارکان مهم وتوانمند ساز جامعه هدف این نهاد دانست و افزود : ایجاد اشتغال ، کارآفرینی و ایجاد درآمد باثبات برای خانوادها محور ارائه خدمات این نهاد است . چراکه اشتغال می‌تواند تغییر جدی و مثبت در خانواده ایجاد و منجر به توانمندی آنان  گردد.

مدیرکل کمیته امداد استان افزود:ایجاد اشتغال پایدار وتوانمند سازی برای رسیدن به خودکفایی و کسب درآمد باثبات از اولویت‌های اصلی و ویژه کمیته امداد استان زنجان برای مددجویان تحت حمایت در کنار سایر خدمات در سال جهش تولید می‌باشد که با همین رویکرد تاکنون64 میلیارد و 500 میلیون تومان  تسهیلات اشتغال و خودکفایی به 2200 نفر  از مددجویان  تحت حمایت پرداخت‌شده است .

صفری در بخشی از سخنان خود به فعالیت‌های فرهنگی این نهاد برای خانواده‌های تحت حمایت اشاره کردوگفت: 3350دانش‌آموز تحت حمایت امداد بوده و یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد استان زنجان با توجه به عدم امکان حضور دانش آموزان در مدارس به علت  محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس منحوس کرونا ، فراهم کردن زمینۀ بهره‌مندی تمامی دانش آموزان تحت حمایت از آموزش  غیرحضوری بوده که در این راستا  با بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت خیران نیک‌اندیش ، حامیان ایتام ومحسنین  و مراکز نیکوکاری وهم افزایی آن با منابع واعتبارات این نهاد تاکنون 1077 دستگاه تبلت و گوشی هوشمندکار سازی واجراشده است.

وی  تهیه مسکن و سرپناه را یکی دیگر از اضلاع توانمندسازی مددجویان تحت حمایت عنوان کردوگفت: سال گذشته 2335 قلم خدمت مسکن  به مددجویان تحت حمایت استان ارائه شده است . واز ابتدای سال جاری  تاکنون نیز1358 قلم خدمت  مسکن با اعتباری بالغ بر 17 میلیارد و100 میلیون تومان به ولی نعمتان جامعه هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که " امروز ناامید کردن مردم از اکبر کبائر است " گفت :تزریق روحیه امید  و خودباوری در بین ولی‌نعمتان جامعه توانمندی آنان را در پی خواهد داشت.

دکتر خاتمی نماینده مردم ماه‌نشان وایجرود در مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از فعالیت‌ها و اقدامات کمیته امداد استان زنجان  برای توانمندسازی  محرومین از آمادگی نمایندگان مجلس برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر  به‌ویژه در فصل تخیصص بودجه برای  سال آینده  خبرداد. انتهای خبر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید