امروز چهارشنبه ,۱ بهمن ۱۳۹۹
شنبه / ۲۰ دی ۱۳۹۹ / ۰۸:۵۹
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۷۹۶۹۰
گزارشگر : ۴۸۷
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح کرد؛

توجه ویژه خانه ملت به بودجه نهادهای حمایتی

(شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹) ۰۸:۵۹

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بودجه نهادهای حمایتی مورد توجه ویژه مجلس است و تلاش می شود محدودیت‌ها در این حوزه مرتفع شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از  شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدرضا میرتاج الدینی گفت: کمیته امداد از نهادهای انقلابی است که در طول ۴۲ سال گذشته همواره مشکل‌گشا بوده است.

وی افزود: در منشور حکومتی امیرالمومنین(ع) که در نامه ایشان به مالک اشتر آمده، به تخصیص سهمی از بودجه به قشر مستضعف توجه ویژه شده و این مبانی اعتقادی و معنوی در کمیته امداد جاری و ساری است.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از خدمات کمیته امداد به اقشار محروم گفت: ریشه‌های فقر در جامعه به عواملی همچون اقتصاد بیمار، سیاست‌های غلط اقتصادی، عدم توزیع عادلانه ثروت و بیکاری برمی‌گردد.

وی افزود: سیاست‌های غلط اقتصادی منجر به بروز شکاف در جامعه و به وجود آمدن رانت می‌شود که در اثر آن ثروتمند هر روز ثروتمندتر و فقیر هر روز فقیرتر می‌شود.

حجت‌الاسلام میرتاج الدینی، اقتصاد کشور را بیمار خوانده و گفت: در صورت اصلاح سیاست‌های اقتصادی باری از دوش نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد برداشته می‌شود و خدمات این نهادها نیز گسترش می‌یابد.

میرتاج الدینی ضمن تاکید بر توانمندسازی قشر محروم جامعه گفت: کمیته امداد در انجام این رسالت به خوبی ایفای نقش کرده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از خدمات حمایتی کمیته امداد آذربایجان شرقی در حوزه اشتغال، مسکن و جهیزیه بیان داشت: کمیته امداد در ایام کرونا به داد جامعه و نیازمندان رسید.

وی خاطرنشان کرد: بودجه نهادهای حمایتی مورد توجه ویژه مجلس است و تلاش می شود تا محدودیت‌ها در این حوزه مرتفع شود.

انتهای پیام


 
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید