امروز چهارشنبه ,۱ بهمن ۱۳۹۹
جمعه / ۱۲ دی ۱۳۹۹ / ۱۴:۴۹
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۷۹۵۱۹
گزارشگر : ۴۸۷
با حضور رئیس کمیته امداد انجام شد:

رونمایی از دیوارنگاره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

(جمعه ۱۲ دی ۱۳۹۹) ۱۴:۴۹

دیوارنگاره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مراسمی با حضور رئیس کمیته امداد و مسئولانی از شهرداری و شورای شهر تهران رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در مراسم رونمایی از دیوارنگاره شهید سردار سلیمانی که در شهرداری منطقه پنج تهران برگزار شد، با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و سردار دلها حاج قاسم سلیمانی افزود: سردار سلیمانی پرورش یافته مکتب حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی بود.
 
بختیاری با تبیین مکتب حاج قاسم که موجب ماندگاری او‌ در دل‌های همه آزادگان جهان شد، ادامه داد: نخستین ویژگی سردار «اخلاص» بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز پیش و پس از شهادت ایشان بر آن تاکید کردند. اخلاص عامل ماندگاری حاج قاسم بود و ایشان ۴۰ سال در صحنه‌های سخت با همین اخلاص حضور یافت.
 
رئیس کمیته امداد توکل به خدا را دومین ویژگی سردار سلیمانی دانست و تاکید کرد: ایشان با برنامه‌ریزی دقیق و شناسایی موقعیت‌ها اقدام می‌کرد اما با توکل به خدا وارد میدان می‌شد. سردار دل‌ها ذره‌ای شک در هدف خود نداشت چرا که توکل به خدا را همواره با خود داشت.
 
 
وی خاطرنشان کرد: ولایی بودن حاج قاسم از دیگر ویژگی‌های ایشان بود و این بود که مکتب حاج قاسم را قوام و‌ دوام داد.
 
بختیاری گفت: انقلابی، جهادی، بسیجی و سرباز بودن از دیگر ویژگی‌های مکتب حاج قاسم است که باید برای جوانان تبیین شود. امروز حاج قاسم قهرمان ملی ما است و با تبیین اهداف وی، جوانان دیگر کشورها نیز می‌توانند با این مکتب آشنا شوند.
 
وی افزود: دشمن شناسی از خصوصیات بارز حاج قاسم بود و هیچگاه در این راه عقب نکشید و در سخت‌ترین شرایط در مقابل داعش و حامیان آن‌ها ایستادگی کرد.
 
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه سردار سلیمانی در کنار اقتدار و شجاعت، مهربان و متواضع بود، اضافه کرد: ایشان در مقابله با استکبار و گروهای تکفیری با اقتدار برخورد می‌کرد و وقتی در کنار مردم بود مهربان و متواضع بود.
 
وی با تاکید بر ضرورت شناسایی و معرفی مکتب حاج قاسم گفت: در سیل خوزستان مردمدار بودن حاج قاسم به خوبی نمایان شد.
 
بختیاری با اشاره به اینکه اگر کسی با سرمایه اخلاص وارد صحنه عمل شود هیچ مانعی نمی‌تواند آن را زمین‌گیر کند، افزود: ایشان یک انقلابی و جهادی و  سرباز محض ولایت بود. از اصحاب رسانه و اهل قلم می‌خواهم بیش از این به ویژگی‌های منحصر به فرد حاج قاسم بپردازند؛ زیرا این شهید والامقام شخصیتی مردمی، مهربان، دلسوز، کارگشا  و قهرمان ملی کشورمان بود.
 
در پایان اين مراسم که علاوه بر رئیس کمیته امداد، محمود کلهر شهردار منطقه پنج تهران و تنی چند از اعضای شورای شهر پایتخت نیز حضور داشتند، دیوارنگاره شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی رونمایی شد.
 
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید