امروز چهارشنبه ,۱ بهمن ۱۳۹۹
یکشنبه / ۷ دی ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۲
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۷۹۴۱۹
گزارشگر : ۴۸۷

حمایت زوج جوان اراکی از هشت فرزند یتیم تحت حمایت کمیته امداد

(یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹) ۱۰:۰۲

زوج جوان اراکی در حالی مراسم عقد خود را برگزار کردند که در این مراسم حمایت از هشت فرزند یتیم نیازمند را برعهده گرفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، این زوج جوان درحالی که با سبک ازدواج آسان زندگی مشترک خود را آغاز کردند، حمایت از ایتام را اولویت زندگی جدیدشان قرار دادند.

 
با پیشنهاد عروس جوان، زوج اراکی بخشی از هزینه‌های تشکیل زندگی مشترک را برای برعهده گرفتن سرپرستی هشت کودک یتیم اختصاص دادند.
 
زهرا فراهانی عروس جوان اراکی با بیان اینکه بعضی وقت‌ها باید دست یک سری از بچه‌ها را هم گرفت و به زندگی برگرداند، گفت: امیدوارم این شیوه فرهنگ‌سازی شود و خیلی‌ها این کار را انجام دهند.
 
امیرمحمد فراهانی داماد جوان اراکی هم گفت: تصمیم گرفتیم به نیت امام رضا (ع) هشت فرزند یتیم را به سرپرستی قبول کنیم و تا ۱۸ سالگی شان ماهیانه هزینه‌ای برای سرپرستی آن‌ها پرداخت کنیم و این تعداد را افزایش دهیم.
 
پدر داماد هم گفت: وقتی برای صحبت اولیه خدمت عروس خانم رسیدیم و گفتند سکه قبول نمی‌کنند و فقط می‌خواهند بچه‌های یتیم کمیته امداد امام خمینی (ره) را زیر پوشش بگیرند اشک از چشمانم جاری شد.
 
حجت الاسلام هاشمی عاقد و امام جماعت مسجد الزهرای اراک نیز گفت: پیغمبر فرمودند، من و سرپرست یتیم مثل ۲ انگشت در بهشت کنار هم هستیم.
 
«ایران مهربان» پویشی است با هدف حمایت از ایتام و فرزندان محسنین و ارتقای سرانه دریافتی آنان در راستای طرح اکرام ایتام آغاز شده است.
 
متقاضیان نیکوکار میتوانند با مراجعه به سایت ekram.emdad.ir و یا از طریق مراکز کمیته امداد امام خمینی (ره) حمایت ایتام و فرزندان خانواده‌های نیازمند زیر حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) را عهده‌دار شوند.
 
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید