امروز پنج شنبه ,۲ بهمن ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۳ دی ۱۳۹۹ / ۱۷:۱۵
سرویس : مسکن
کد خبر : ۱۷۹۳۷۷
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس کمیته امداد؛

تمام خانواده‌های ایتام تحت حمایت در استان البرز صاحب مسکن شدند

(چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹) ۱۷:۱۵

رئیس کمیته امداد با اشاره به اقدامات این نهاد برای خانه‌دار شدن خانواده‌های تحت حمایت، گفت: در استان البرز هیچ خانواده یتیم تحت حمایت فاقد مسکن نداریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در دیدار با عزیزالله شهبازی، استاندار البرز با بیان اینکه تامین مسکن مهم‌ترین و پرهزینه‌ترین بسته حمایتی کمیته امداد است، گفت: در استان البرز هیچ خانواده یتیم تحت پوشش کمیته امداد، فاقد مسکن نیست و این دستاورد بزرگی است.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال و خودکفایی مددجویان کمیته امداد از دیگر اولویت‌های این نهاد است، افزود: سهم استان البرز در ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت در سال جاری، 4300 شغل است که این استان در 9 ماهه توانسته تا بیش از 92 درصد تعهد خود را اجرایی کند.
 
رئیس کمیته امداد با اشاره به اهمیت ظرفیت کمک‌های مردمی گفت: مردم البرز در کمک‌های مردمی و پرداخت زکات و همچنین طرح اکرام ایتام در کشور پیشرو هستند.
 
وی با اشاره به همکاری مسئولان استانی و کشوری برای رفع مشکلات مددجویان و اجرای برنامه‌های کمیته امداد، خاطرنشان کرد: براساس هماهنگی‌های انجام شده، ظرف یک ماه آینده با بررسی مشکلات حاشیه‌نشینان استان، خانواده‌های تحت حمایت این نهاد مستقر در این مناطق با اولویت بیش از سه نفر شناسایی می‌شوند تا با همکاری سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی در خصوص تامین مسکن آنها اقدام شود.
 
بختیاری عنوان کرد: اگر جمعیت حاشیه‌نشین تحت پوشش این نهاد به روستاهای خود بازگردند، کمیته امداد مسکن و اشتغال آنها را تامین خواهد کرد.
 
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید