امروز چهارشنبه ,۱ بهمن ۱۳۹۹
یکشنبه / ۳۰ آذر ۱۳۹۹ / ۱۵:۳۰
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۷۹۲۸۸
گزارشگر : ۴۸۷
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خبر داد:

تحویل هزار دستگاه تراکتور به مددجویان کمیته امداد

(یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹) ۱۵:۳۰

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از تحویل هزار دستگاه تراکتور به مددجویان این نهاد خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از رادیو گفتگو، حجت‌الله عبدالملکی یکی از برنامه‌های مهم برای خودکفایی محرومان را اجرای طرح‌های سراسری اشتغال عنوان کرد و گفت: یکی از طرح‌های سراسری، تهیه وسایل نقلیه کار است که برای فعالیت‌های اقتصادی مناسب باشد.

 
وی ادامه داد: تاکنون هزار دستگاه تراکتور را با همکاری شرکت تراکتورسازی ایران در اختیار عزیزان مددجو قرار داده‌ایم. این طرح سال گذشته آغاز شده بود و هزارمین تراکتور در روزهای اخیر واگذار شد.
 
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد درباره فرآیند انجام این طرح بیان کرد: در ابتدا تفاهم‌نامه‌ای را با شرکت تراکتورسازی ایران امضا و درخواست کردیم هزار دستگاه تراکتور در اختیار اعضای خانواده کمیته امداد قرار دهند.
 
وی افزود: تسهیلات قرض ‌الحسنه توسط کمیته امداد تامین شد و شرکت تراکتورسازی ایران نیز در راستای مسئولیت اجتماعی خود، تخفیف‌هایی را قائل شد از جمله اینکه هزینه حمل دستگاه‌ها به محل زندگی مددجویان را متقبل شد و خدمات ویژه‌ای را در این زمینه به کمیته امداد ارائه کرد.
 
عبدالملکی بیان کرد: مددجویانی که تراکتور دریافت کرده‌اند، زمین ندارند زیرا افرادی که صاحب زمین کشاورزی باشند، اصلا تحت حمایت کمیته امداد قرار نمی‌گیرد. این مددجویان که اغلب فرزندان خانواده‌های روستایی هستند، در این مناطق با استفاده از تراکتور کار می‌کنند و به سایر کشاورزان خدمات می‌دهند.
 
معاون اشتغال کمیته امداد درباره اثرات این اقدام عنوان کرد: این اقدام دو اثر مهم دارد؛ نخست آنکه جوانانی که روی تراکتور کار می‌کنند، به آبادانی محل زندگی خودشان کمک کرده و به تقویت تولید در بخش کشاورزی کمک می‌کنند. در کنار این منفعت، درآمدی نیز کسب می‌کنند و خانواده‌های خودشان را بی نیاز و توانمند می‌کنند.
 
انتهای پیام
 
 
 
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید