امروز پنج شنبه ,۲ بهمن ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۳ آذر ۱۳۹۹ / ۱۴:۵۹
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۷۹۱۵۱
گزارشگر : ۴۸۷
معاون توسعه مشارکت مردمی کمیته امداد:

320 هزار یتیم و فرزند محسنین از کمک‌های مادی و معنوی حامیان برخوردارند

(یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹) ۱۴:۵۹

معاون توسعه مشارکت مردمی کمیته امداد با اشاره به حمایت این نهاد از 141 هزار فرزند یتیم نیازمند در سراسر کشور گفت: 10 هزار نفر از ایتام و فرزندان محسنین، نیازمند حمایت مادی و معنوی مردم نیکوکار هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، علیرضا عسگریان با تشریح اهداف اجرای طرح «ایران مهربان» افزود: با اجرای این طرح، تعداد حامیان ایتام تا سال آینده به  ۱.۵ میلیون نفر خواهد رسید که در صورت تحقق این امر، سال آینده هیچ فرزند یتیمی بدون حامی نخواهد ماند.

وی با اشاره به دستور معاون اول رئیس جمهور به دستگاه‌های اجرایی برای مشارکت در طرح ایران مهربان، ادامه داد: در استانداری‌های سراسر کشور دبیرخانه‌ای شکل گرفته تا تمام سازمان‌های دولتی بتوانند به این طرح بپیوندند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 141 هزار فرزند یتیم در کشور تحت حمایت کمیته امداد هستند، اضافه کرد: چهار هزار فرزند یتیم  فاقد حامی هستند که در طرح ایران مهربان همه این فرزندان دارای حامی مادی و معنوی می‌شوند.

وی تعداد فرزندان محسنین تحت حمایت امداد را بیش از 180 هزار نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد نیز حدود 6 هزار نفر بدون حامی هستند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر متوسط پرداخت هر حامی در کشور نزدیک به 40  تومان در هر ماه  است، بیان کرد: با اجرای طرح ایران مهربان، میزان سرانه پرداختی به ایتام ماهانه به ۷۰۰ هزار تومان خواهد رسید.

عسگریان با اشاره به اینکه سال گذشته مردم و خیران رقمی بیش از 800 میلیارد تومان به ایتام و فرزندان محسنین کمک کردند، گفت : این رقم  امسال از مرز 1100 میلیارد تومان عبور خواهد کرد.

علیرضا عسگریان با اشاره به اینکه هموطنان می‌توانند با ورود به سایت emdad.ekram.ir در این طرح مشارکت داشته باشند، خاطرنشان کرد: مردم نیک‌اندیش در این سایت، در بخش «فرزندان من» وارد  شده  و هر مبلغی را که می‌توانند برای مشارکت و کمک به فرزندان یتیم واریز کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید