امروز یکشنبه ,۱۷ اسفند ۱۳۹۹
شنبه / ۲۲ آذر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۹
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۷۹۱۱۱
گزارشگر : ۴۸۷
عضو کمیسیون بهداشت مجلس عنوان کرد:

مستمری پرداختی به مددجویان باید پاسخگوی حداقل‌ نیازهای معیشتی آنان باشد

(شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹) ۱۱:۰۹

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه رشد 20 درصدی مستمری مددجویان در سال آینده پاسخگوی نیازهای آنان نیست، گفت: مستمری خانواده‌های تحت حمایت امداد باید پاسخگوی حداقل معیشت آنان باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، رضا آریان‌پور با اشاره به خدمات کمیته امداد به خانواده‌های نیازمند در دوره شیوع کرونا در کشورافزود: کمیته امداد با اجرای پویش ایران همدل و امدادرسانی به محرومان جامعه، نقش زیادی در افزایش تاب‌آوری این اقشار داشته و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با همه توان حامی فعالیت‌های کمیته امداد هستند.

وی با بیان اینکه همه‌گیری کرونا در کشور موجب تعطیلی بسیاری از کسب و کارهای خرد مردم شده است، ادامه داد: با اقدامات پیشگیرانه کمیته امداد و نظارت و حمایت این نهاد، طرح‌های اشتغال مددجویان کمترین آسیب را دیدند که این باید الگوی دیگر نهادها در توسعه و پایدارسازی اشتغال قرار گیرد.

نماینده مینودشت در مجلس شورای اسلامی ارائه خدمات مسکن به خانواده‌های تحت حمایت را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: باتوجه به افزایش هزینه‌های ساخت مسکن، دولت، مجلس، نهاد‌های حمایتی و خیران باید در کنار کمیته امداد قرار گیرند تا برنامه‌های این نهاد در حوزه مسکن طبق زمان‌بندی به افتتاح برسد.

آریان‌پور بر لزوم افزایش اعتبارات مددجویان کمیته امداد در قانون بودجه 1400 کشور تاکید کرد و گفت: افزایش 20 درصدی مستمری مددجویان که در لایحه بودجه دولت پیش‌بینی شده است، دردی را از خانواده‌های نیازمند دوا نمی‌کند و باید شرایط به گونه‌ای فراهم شود که مستمری مددجویان حداقل نیازهای معیشتی خانواده‌های تحت حمایت را پوشش دهد.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس اظهار کرد: این همدلی در تمام نمایندگان وجود دارد تا در شرایط سخت تحریم و کرونا که خانواده‌های نیازمند را در موقعیت نامطلوبی قرار داده است، بودجه‌های مربوط به کمیته امداد افزایش یابد تا در سال آینده شرمنده مددجویان و اقشار محروم جامعه نباشیم.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید